Anasayfa / FLAŞ HABER / Mehmet Kocadon; “Bodrum’da artık eski düzen yok!”

Mehmet Kocadon; “Bodrum’da artık eski düzen yok!”

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, vakfın sezon sonu değerlendirme toplantısında işgaliye, imar, ecrimisil, kültür ve sanatsal faaliyetler ve sokak hayvanları konularına değindi.

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Sezon Sonu Değerlendirme Toplantısı, Torba Vogue Otel’de yapıldı. Toplantıya Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı (BODER) Halil Özyurt ile çok sayıda yönetim kurulu üyesi ve BOTAV üyeleri katıldı. Toplantıda vakfa yeni katılan üyeler hakkında bilgilendirme yapılarak Hollanda’da düzenlenecek olan tanıtım fuarına katılacak üyelerin de listesi oluşturuldu.

“Bodrum’da artık eski düzen yok!”

İşgaliye, ecrimisil, sokak hayvanları gibi konuların da tartışıldığı toplantıda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrumla ilgili çıkan birtakım haberlere ve köşe yazarlarının Bodrum’la ilgili yazılarına baktığınızda; bir köşe yazarı eğer Bodrum’u yazıyorsa, Bodrum sezonu açılmış demektir. Bodrum, Türkiye’de kendini kanıtlamış bir yerdir. Bu, marka otellerin Bodrum’a gelmesi, doğru yolda gittiğimizin bir göstergesidir. Siz turizmcilerin yarattığı bu güzel atmosferi, bu güzel ortamı turizm konutları adı altında, turizm imarı adı altında konutlarla, turizm üzerinden farklı bir boyuta çekmeye başlayanlar var ki bu şu anda bizim en büyük sıkıntımız.  Biz Bodrum Belediyesi olarak artık böyle şeylere mümkün olduğu kadar müsaade etmeyeceğiz. Turizmse turizm yatırımı yapacak, konutsa konut yatırımı yapacak. Bodrum’da artık eski düzen yok! Herkesin hakkı neyse onu vereceğiz” şeklinde konuştu.
“Bu kadar kültür ve sanat etkinliği başka hiçbir yerde yok”

Başkan Kocadon yeni süreçte Bodrum Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliklerine verdiği desteğin daha da artacağını ifade ederek, “Kültür ve sanatla, turizmi buluşturmak için büyük mücadele ediyorum. Sürdürülebilir turizme baktığımızda kültür ve sanatın çok büyük bir önemi var ve şu an Akdeniz çanağına baktığınızda bu kadar kültür ve sanat etkinliğinin olduğu başka hiçbir yer yok. Şimdi biz bunun takvimini hazırlıyoruz. Bütün teklifleri topluyoruz. Bunları önümüzdeki ay görüşüp sene sonunda Bodrum’un 2015 yılı etkinlik takvimini çıkartacağız ve bu takvimi tüm dünya ile paylaşacağız. İnsanlar tatillerini planlarken bu takvimi de göz önünde bulundurabilecekler ” dedi.

 

İşgaliye konusunda önlem alınacak 

Başkan işgaliye konusunda ise “Özellikle işgaliye konusunda hepinizi rahatlatacak bazı önlemler alacağız. Benim otelcim gece gündüz emek sarf edip turisti getiriyor, tanıtımını yapıyor, otelinde ağırlıyor ama bu turist sokakta rahat yürüyemezse, rahat gezemezse bir daha gelmiyor. Turizmin en büyük amacı, sezon içerisinde gelen bir müşteriyi defalarca getirebilmek. Bunun için de önümüzdeki yıldan itibaren bu konuda taviz vermeyeceğiz. Herkes hakkı neyse o kadar işgaliye yapacak. Kimse kusura bakmasın! Bodrum’un meydanlarına, plajlarına güvenerek yatırım yapanlar tekrar yatırımlarını değerlendirsin.” dedi.

Turizm yatırımcıların önü açılıyor 

Konuşmasının devamında Başkan Kocadon, Bodrum genelinde başlatılan imar faaliyetlerine de değindi. Başkan Mehmet Kocadon, “Biliyorsunuz Bodrum Yarımadası’nda 18 Nisan’da imarı durdurmuştuk ama bazı bölgeleri turizm sezonunun bitmesiyle imara açtık. Açmadıklarımız; Turgutreis, Gündoğan ve Konacık. Bu bölgelerin de alan çalışmaları devam ediyor. Özellikle turizmci yatırımcı arkadaşlarımın önünü açmak için gece gündüz ekip olarak çalışıyoruz. Turgutreis Mahallesi’nde bazı turizmci arkadaşlar müracaat ettiler. Paftalarda herhangi bir uyuşmazlık yoksa bu arkadaşların önünü açacağız ki sezona otellerini tamamlayabilsinler.” diye konuştu.

Başkan Kocadon son olarak ise sokak hayvanları konusundaki düşüncelerini “Belki Türkiye’nin en sağlıklı, en iyi mücadele eden barınaklarına sahibiz ama yetemiyoruz. Yetemediğimiz için de elimizden gelen bütün şartları zorluyoruz. Hayvanları topluyoruz, kısırlaştırıyoruz ve yine aynı ortamlarına geri bırakıyoruz. Bizim sıkıntımız, yaz aylarında gelip bu hayvanları besleyip giderken kapıyı çekip gidenler.” şeklinde açıkladı.
Turizmcilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...