Anasayfa / FLAŞ HABER / LÜKS YAT AKARYAKIT ALMAK İÇİN, ATİNA DAN BODRUM A GELDİ

LÜKS YAT AKARYAKIT ALMAK İÇİN, ATİNA DAN BODRUM A GELDİ

Dünya sıralamasında yer alan “Dream” isimli ultra lüks yat Bodrum’a geldi. Milyon dolarlık yata yakıt ikmali için tankerlerin biri gitti diğeri geldi. Normal piyasa fiyatı ile 1 milyon 752 bin lira değerinde olan, yaklaşık 240 bin litre yakıt aldı.
Lüks yatların bazıları alarga ya (deniz açığına) demir atarken bazıları ise yakıt ikmali yapmaya başladı. Sabah saatlerinde Bodrum gemi yanaşma iskelesine demir atan “Dream” isimli ultra lüks yat yaklaşık 240 bin litre yakıt aldı. Tankerlerin kuyruğa girdiği gemi yanaşma iskelesinde yoğunluk oluştu. Vatandaşlar ise yata bakmaktan kendilerini alıkoyamadılar. 1 milyon 752 bin liralık yakıt alacağı öğrenilen yattın akşam saatlerine kadar yakıt ikmalinin devam edeceği öğrenildi.
1997 yılında Türkiye’de üretildiği öğrenilen 106 metre uzunluğundaki lüks motoryatın, Atina’dan Bodrum’a geldi. Yunan asıllı bir armatöre ait olduğu belirtilen yat, birkaç ayda bir Bodrum’a yakıt ikmali için geliyor. Türkiye’de Yunanistan’dan daha uygun şartlarla yakıt alabilen yata daha önceki gelişlerinde de 220 bin ile 255 bin litre arasında yakıt doldurulmuştu.
Mini saray
Yatın içerisi ise 5 yıldızlı otelden farksız. İçerisinde savuna, spa, hamam bulunurken, su sporları ürünlerini de barındırıyor. 2 restoran, bir gece clubü olan yatta, açık ve kapalı yüzme havuzu ve spor salonu da bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Polis Memuru Yangöz’den Acı Haber!

Ortakent’te operasyon düzenlenen bir adreste çıkan çatışmada ağır şekilde yaralanarak Bodrum Acıbadem ...