Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / LİMAN ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

LİMAN ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

17 Eylül Uluslararası Deniz ve Kıyı Temizliği gününde Bodrum Cruiseport çevre ekibi 2 kilometrelik sahil bandında hem karadan hem denizden temizlik yaptı.

17 Eylül Uluslararası Deniz ve Kıyı Temizliği günü etkinliği kapsamında Bodrum’nda Bodrum Yolcu Limanı Bodrum Cruiseport Çevre ekibi tarafından yaklaşık 2 kilometrelik sahil bandın da karadan ve denizden kıyı temizliği yapıldı. Liman personelinin aileleri ve çocuklarının yanı sıra etkinlik esnasında dahil olan vatandaşlar büyük ilgi gördü. 2 km’lik Bodrum sahilinde hem denizden hem karadan yapılan temizlik etkinliğine aileleri ile birlikte katılan çocuklar toplanan atıklar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bodrum Yolcu Limanı Bodrum Cruiseport Genel Müdürü Aziz Güngör yapılan etkinlikle ilgili olarak , “The Ocean Conservancy Sivil Toplum Kuruluşu tarafından ilk kez 1986 yılında ABD’nin Texas eyaletinde düzenlenen kampanya, gördüğü yoğun ilgi sonrası önce ABD eyaletlerinde ve daha sonra tüm dünya ülkelerine yayılarak bir dünya kıyı temizleme günü kampanyası haline gelmiş ve International Coastal Cleanup (ICC) adını almıştır. Deniz ve kıyı temizliği alanında bilinen en eski ve en büyük gönüllü katılımı olan kampanyadır. ICC kampanyası, her yıl Eylül ayının üçüncü cumartesi günü, katılan yaklaşık 105 ülkede eş zamanlı yapılmaktadır.

Bodrum Cruiseport 2004 yılından itibaren Çevre Yönetiminde uluslararası standartlarda akredite edilmiş bir işletmedir. 2016 yılı itibari ile de ülkemizin ilk Green Port ( Yeşil Liman) akreditesi almış Kruvaziyer limanıdır. Firmamızın çevreye olan duyarlığını bu yılda 17 Eylül Uluslarası Dünya ve Kıyı temizliği ekinliğine katkıda bulunarak göstermek istedik. Amacımız çocuklarımıza bizden sonra daha çevreci bir bilinç kazandırmak ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak. Bugün Bodrum Cruiseport ailesi olarak Bodrum merkezinde ki 2 km’lik sahilde kıyı temizliği yaptık. Sahillerimizin temizliği turizm açısından da önemli bir göstergedir. “ dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pansiyon İşletmecileri Tepki Gösterdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde görüntü kirliliği yaratan tabela ve totemlerden gerekli ...