Anasayfa / FLAŞ HABER / KOCADON: BETONUYLA DEĞİL, SANATIYLA ANILAN BODRUM İSTİYORUM

KOCADON: BETONUYLA DEĞİL, SANATIYLA ANILAN BODRUM İSTİYORUM

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KOCADON’UN RANT İSYANI

 Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bir kitabın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında “betonuyla değil; kültür ve sanatıyla yaşayan bir Bodrum yapmak için şu andan itibaren çalışmaya başladık “ dedi.

Başkan Kocadon, öğretim üyesi, yazar Hamdi Topçuoğlu’nun Bodrum ve yöresinde son 5 yılda gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerinden yola çıkarak yazdığı denemelerden oluşan “Kirpinin Dansı” adlı kitabının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında inşaat sektörü rantına karşı olduğunu adeta haykırdı.

Bodrum Belediyesi Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde Bodrum Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte Zefir Görsel Şiir Sergisi, “Kirpinin Dansı” adlı kitabın tanıtımına eşi Hülya Kocadon ile birlikte gelen Bodrum Belediye Başkanı Kocadon konuşmasında Bodrum’un sanat kenti olması için çalıştığını vurgulamasının yanı sıra, inşaat ve ranta karşı kullandığı sert sözlerle dikkatleri çekerek büyük alkış aldı.

“Geçmişte Bodrum’da yaşayan sanatçılarımız bizlere ışık oldu”

Mehmet Kocadon konuşmasında Bodrumun bu günlere gelmesinde, kente geçmişte yerleşen, yaşayan sanatçıları önemli rolü olduğuna dikkat çekerek ”Onların medeni görüşleri bizlere ışık tuttu ve bu gün, bu görüşler hepimizin güzel Bodrum’unu yarattı. Onun için sanatçıya destek vermenin özellikle benim gibi Bodrum’un zor günlerini yaşayan son neslin, en büyük görevi olduğunu düşünüyorum. Ben, on beş yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bu on beş yıl içerisinde sanata ve eğitime verdiğim destek, hepiniz tarafından bilinmektedir çünkü bu ikisi olmadıktan sonra ne medeniyetten, ne demokrasiden, ne laiklikten ne de Cumhuriyetten bahsedebiliriz.” Dedi.

Kocadon: Bodrum’un betonuyla değil, kültür ve sanatıyla anılmasını istiyorum

Başkan Kocadon konuşmasında “Artık Bodrum, rantçıların günü kurtarıp da ‘başka Bodrum bulurum’ düşüncesinde olanların Bodrum’u olmayacak. Ya bizlerle beraber; ‘Bodrum, bizim Bodrumumuz, başka Bodrum yok’ deyip yaşayacaklar ya da şimdiden kendilerine başka bir Bodrum bulacaklar. Mümkün olduğunca Bodrum’u inşaat sektörüyle değil, betonuyla değil; kültür ve sanatıyla yaşayan bir Bodrum yapmak için şu andan itibaren çalışmaya başladık. En büyük destek de sizlerden gelecek. Bodrum’a gönül veren değerli Hamdi hocamla beraber özellikle zamanında temelini attığım, büyük özveriyle çalıştığım ve Bodrum’da olmasından gurur duyduğum Güzel Sanatlar Fakültemizin değerli hocasına, öğrencilerine ve bugün şiiri bu güzel tablolarda yaşatan öğrencilerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Eğer bugün ‘Şiire hayat veriliyor mu?’ diye sorarlarsa; gelsinler, görsünler burada şiire gerçekten hayat veriliyor. Onun için bütün emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Siz sanat ve sanatçıya değer veren, Bodrum Yarımadası’nda yaşayan halkıma da sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız.” dedi.

Etkinliğe Başkan Kocadon ve eşinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Hayri Rüştü Tezcan, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ve çok sayıda sanatsever Bodrumlu katıldı.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir’den Bodrum’a Müjde  

Büyükşehir’den Bodrum’a Bir Müjde Daha    Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum ilçesi için ...