Anasayfa / HABERLER / KİMSESİZ ÇOCUKLAR KAYMAKAMLA GOLF OYNADI

KİMSESİZ ÇOCUKLAR KAYMAKAMLA GOLF OYNADI

Bodrum’a misafir olarak gelen 16 kimsesiz çocuk, Bodrum Kaymakamı ve diğer daire amirleriyle birlikte golf oynadı.

Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü Çocuk Koordinasyon Merkezine bağlı Çocuk Evlerinde kalan başarılı 16 çocuk, Bodrum Kaymakamlığının misafiri olarak Bodrum’a geldi.

Yaklaşık üç gündür Bodrum’da tatili geçiren ve çocukar bugün öğle saatlerinde Ortakent-Yahşi beldesindeki Bodrum Golf tesislerinde golf oynama heyecanı yaşadı.

Çocukları bakıcı anneleri ile öğretmenleri başta olmak üzere, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Şefik Ulugün, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan’da ve diğer daire amirleri de yalnız bırakmadı.

Çocuklarla birlikte golf oynayan daire amirleri çocuklarla birlikte keyifli anlar yaşadı. Etkinlik hakkında gazetecilere bilgiler veren Kaymakam Gödekmerdan,  Muğla ili ve ilçelerinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün yetiştirme evlerinde, çocuk evlerinde kalan çocukları üç gündür Bodrum’da misafir ettiklerini söyledi.

Çocuklara karne hediyesi verdiklerini belirten Gödekmerdan, “Karne tatili nedeniyle çocuklarımızı biraz bulundukları ortamdan uzaklaştırmak istedik. Geçen sene de çocuklarımız gelmişlerdi. 16 çocuğumuz ve bakıcı anneleriyle beraber geldiler bizim misafirimiz oldular” diye konuştu.

Gödekmerdan, amaçlarının çocukları karne tatilinde ödüllendirmek olduğunu da anlatarak, Bodrum’da hava şartları da çok güzel. İnşallah bu tür etkinliklerimizi her sene sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ise, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının düzenlediği bu tür etkinlikleri zaman zaman gerçekleştirdiklerini ve çocukları Bodrum’da misafir etmekten dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti.

Öte yandan bazı çocuklar ise Kaymakam Gödekmerdan’a kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek çiçek taktim ettiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BESİAD İş Zirvesi Dikkat Çeken Analizler…

İş Dünyası Bodrum’dan Mesaj Verdi… Demokrasimize Güveni Artırmak Ekonomimizi De Güçlendirecektir… TÜSİAD ...