Anasayfa / FLAŞ HABER / KARABAY, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

KARABAY, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitiren müzisyen Seyhan Karabay, Bodrum’da toprağa verildi. 

 

Anadolu Rock müziği oluşumu içerisinde yer alan ve müzik yaşamında yolu Uğur Dikmen, Cem Karaca, Cahit Berkay, Atilla Engin ve Selda Bağcan gibi pek çok isimle yolu kesişen 74 yaşındaki Seyhan Karabay, 4. evre sarılık ve safra kesesi kanseri rahatsızlığıyla tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 

Sevilen sanatçı ve dostumuz olan Seyhan Karabay’ a Allahtan rahmet dileriz.Tüm yakınlarının, sanat camiasının  ve sevenlerinin başı sağ olsun. (Z.Ö)

Karabay, 1983 yılından beri yat kaptanlığı ve tekne kiralama gibi işleri yaptığı Bodrum’da toprağa verildi. Öğle saatlerinde Bitez Mezarlığı içerisinde düzenlenen törene oğlu Borgahan Karabay, eski eşi Ayşegül Ünsal, hayat arkadaşı Nurhayat Subaşı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yardımcıları Emel Çakaloğlu ve Önder Batmaz katıldı. 

 

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle az sayıda katılımla kılınan cenaze namazı sonrası Seyhan Karabay toprağa verildi. 

 

“ONU 8 YILDIR TANIYORDUM”

Cenazede oldukça üzgün olduğu görülen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karabay’ı 8 yıldır tanıdığını belirterek şunları söyledi:

“Bugün Bodrum’da hatta ülkemizde çok sevilen sanata, kültüre büyük emekleri olan ağabeyimizi kaybettik. Ben onu 8 yıldır tanıyordum. Bu 8 yılda Bodrum’un ne kadar sevdiğini, iyilik yapmak için sürekli çabaladığını, doğayı çevreyi sevdiğini gördüm. Bodrum için önemli bir kişilikti. Tecrübelerinden zaman zaman ben de faydalandım ama hayat böyle. Keşke tüm sevenleri burada olabilseydi. Görecektiniz çok büyük bir kalabalık olurdu. Çünkü tüm Bodrum’da çok sevilirdi. Allah onu ışıklar içinde uyutsun. Ben sevenlerine, ailesi başsağlığı diliyorum. Biz, onu hiç unutmayacağız, hatırasını da tıpkı aramızdaymış gibi yaşatmaya devam edeceğiz Ruhu şad olsun.” 

Karabay, küçüklüğünde başladığı müzik yaşantısını 60’lı yıllarda kurulmuş amatör gruplarla devam ettirmiştir. 1968 – 1970 yılları arasında Cem Karaca ile Apaşlar grubunda bas gitar çalmıştır. 1970 yılında Apaşlar grubunun dağılması ile birlikte, 1975 yılına kadar, oluşumunda yer aldığı Kardaşlar grubu ile yola devam etmiştir.1977 yılında Seyyal Taner ve Sedat Avcı ile 25. Saat adlı grubu kurmuşlardır.

 

 

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir’den Bodrum’a Müjde  

Büyükşehir’den Bodrum’a Bir Müjde Daha    Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum ilçesi için ...