EĞİTİM-TEKNOLOJİFLAŞ HABERHABERLER

İlköğretim Haftası Bodrum’da kutlandı

Belediye Meydanında Çelenk Sunma Töreni ile başlayan kutlamalar, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulunda düzenlenen törenle devam etti. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, şube müdürleri, idareciler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye genelinde olduğu gibi Bodrum’da da başladı. Bodrum’da 25 bin 354 öğrenci için ilk ders zili çaldı. 2 bin 106 öğrenci 1. Sınıfa başladı. İlköğretim haftası sebebi ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan törenler gerçekleştirildi. İlk olarak belediye meydanında çelenk sunma töreni daha sonra Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulunda tören düzenlendi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin törende yaptığı konuşmada  “2017–2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk zili bugün çaldı. İlköğretim Haftası münasebetiyle burada toplanmış bulunmaktayız. Bu eğitim öğretim yılı evlatlarımıza, öğretmenlerimize ve bütün eğitim paydaşlarına hayırlı uğurlu olsun. Bu vatanı bizlere vatan yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Özellikle de çok kısa bir zaman önce yaşadığımız 15 temmuz ihanet girişiminde vatan için hiç düşünmeden gül bahçesine girer gibi şehit olan aziz şehitlerimizi de minnet ve şükranla yad ediyorum. Sevgili öğrenciler okul boyunca bir program doğrultusunda çalışıp öğretmenlerinizin ve anne babanızın önerilerini dikkate alırsanız eğitim yılı sonunda ve hayatınız boyunca başarılı ve mutlu olursunuz” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise:

“Bugün yeni eğitim sezonunu açıyoruz. Ben de 2017–2018 Eğitim Öğretim Yılını ilçemize, ülkemize milletimize, tüm eğitim camiamıza, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Uzun bir tatil sürecinden sonra yine okullarımızı açıyoruz. Umuyorum iyi bir tatil olmuştur. Bu sene deprem nedeniyle tatil dönemi biraz sıkıntılı geçti ama şükürler olsun ki böyle önemli bir doğal afeti de en az zararla atlattık ve bugünlere geldik. İnşallah bu eğitim yılında da başarılı bir sezonu geçireceğimizi umuyorum. Zor bir maraton. İnşallah dinlenmek suretiyle enerjilerimizi tam toplamışız dır. Bu zor maratonu en iyi şekilde geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Kaymakam Bekir Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tören sonrası sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti, kitap dağıttılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu