Anasayfa / FLAŞ HABER / İLKEZ KARİKATÜR ÇİZDİLER..

İLKEZ KARİKATÜR ÇİZDİLER..

Milas Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Yavuz Yıldırım ve öğretmenleri, öğrencilerine karikatürü sevdirmek ve mizah duyarlılığının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla  Milas Belediyesi Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’e ziyaret düzenledi. Ziyarete katılan 19 öğrenci, Mehmet Nergiz ile beraber karikatür çizdi.

Milas’ta faaliyet gösteren Milas Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim- öğretim gören öğrencilerin katıldığı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev ziyaretinde karikatür sanatının temel unsurları çizilerek gösterildi. Rehber öğretmenleri ile geziye katılan öğrenciler, usta karikatürist Mehmet Nergiz’in tahtaya çizdiği karikatürleri dikkatle izledi.  Meraklı bakışlarla çizilen karikatürleri inceleyen öğrenciler, sordukları sorularla karikatürün nasıl çizildiğini öğrendi.

Mehmet Nergiz’in çizdiği karikatürlerin ardından öğrenciler, kendilerine dağıtılan kâğıt ve kalemlerle karikatürleri çizerek yeteneklerini sergiledi. Hayatlarında ilk kez karikatür çizen öğrenciler, çizdikleri karikatürleri Nergiz’e göstererek karikatür çizmekten büyük zevk aldıklarını ve eğlendiklerini söylediler.  Çocuklarla birlikte karikatür çizmekten duyduğu memnuiyeti dile getiren Nergiz de öğrencilerin hepsinin yetenekli olduğuna dikkat çekerek, karikatür çizmeye küçük yaşlarda başlamanın önemli olduğunu söyledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pansiyon İşletmecileri Tepki Gösterdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde görüntü kirliliği yaratan tabela ve totemlerden gerekli ...