Anasayfa / FLAŞ HABER / Halikarnas Balıkçısı, ölümünün 41. yılında Bodrum’da anıldı

Halikarnas Balıkçısı, ölümünün 41. yılında Bodrum’da anıldı

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı için aramızdan ayrılışının 41. yıl dönümünde Bodrum’da anma töreni ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

“Halikarnas Balıkçısı” Bodrum aşığı ünlü roman, öykü ve deneme yazarı Cevat Şakir Kabaağaçlı ölümünün 41. yılında Bodrum’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Tören ve etkinliklere Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, Hüseyin Boyacı İlkokulu ve Ortaokulu , Ayşegül Sevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi ile TED Koleji öğrencileri, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi oğlu Şadan Gökovalı ve Balıkçı’nın sevenleri katıldı.

Bodrum Cevat Şakir Mahallesi’nde yer alan mezarı başında mezarına çiçeklerin sunulmasıyla başlanan törende Şadan Gökovalı, törene katılanlara manevi babası Cevat Şakir Kabaağaçlı ile ilgili yaşadığı anılarını anlattı. Okul öğrencileri ise törende Balıkçı’yı anlatan şiir ve kompozisyonlarını okudu.

Anma etkilikleri daha sonra Bodrum OASİS Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde devam etti. Alışveriş merkezi içerisinde Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın okuduğu ve çevirisini yaptığı kitaplar ile Halikarnas Balıkçısı’nın fotoğraflarından oluşan bir sergi açıldı. Ayrıca sergi yerinde Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi oğlu Şadan Gökovalı, Halikarnas Balıkçısı ile ilgili yazdığı “Ben Halikarnas Balıkçısı – Doğdum Sevdim Öldüm” adlı kitabını imzaladı.

Tören sonunda okul öğrencileri Balıkçı’nın Bodrum’a kazandırdığı farklı türlerdeki ağaç fidanlarını dikerek, Halikarnas Balıkçısı’nı yeniden yaşattı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...