ASAYİŞFLAŞ HABER

Göçük Altında Kalan İki İşçiyi Akut Kurtardı

Akut ekibi göçük yakınında tatbikat yapıyordu

Bodrum Konacık bölgesinde bir inşaat sahasında meydana gelen göçük olayına, aynı bölgede bulunan AKUT ekibi müdahale ederek iki işçiyi  kurtardılar.

Olaydan sonra AKUT yetkilileri şu bilgilendirmeyi yaptı: “AKUT operasyon Ülke genelinde farklı ekiplerimizden gönüllülerimiz, AKUT Bodrum Yerleşkesinde aldıkları eğitim sırasında yakınlarındaki bir inşaat alanında meydana gelen toprak kayması sonucu toprak altında mahsur kalan 2 kişi için operasyona çıktı. Kazazedelere ulaşıp güvenli alana tahliye ettikten sonra operasyonu sonlandırmıştır.

Bu operasyon gerçektir, arkadaşlar tesadüfen akreditasyon sırasında, yan inşaat alanında göçük meydana geliyor ve orada hazır bulunan ekiplerden gönüllüler müdahale ediyorlar senaryo değil .”

 

Göçük olayından önce  AKUT Bodrum ekibinin yerleşkesinde 20-21 Nisan tarihlerinde, USAR Kentsel Arama ve Kurtarma eğitmen kalibrasyon eğitimi ve AFAD akreditasyon eğitimi başlamıştı.

Eğitime Bodrum dışından Marmaris ve Fethiye ekipleri de katılıyor. Toplamda 45 kişi gibi gönüllünün akredite olması bekleniyor. Ayrıca, 27 kadar akreditasyon eğitmeni de bölgede bulunuyor.

AKUT Eğitimleri hem  Bodrum AKUT yerleşkesinde, hem de akşam Konacık  TÜVTÜRK yanındaki boş arazide çadır kamp şeklinde devam edeceği öğrenildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu