Anasayfa / FLAŞ HABER / EVDE ÇIKAN YANGINDA BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

EVDE ÇIKAN YANGINDA BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Bodrum’da bir evde çıkan yangında bir kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Konacık Mahallesi Hamza Sadi Özbek sokağı üzerinde bulunan bir evin 2. katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bir anda büyüyen alevler nedeniyle evde bulunan 4 kişi dışarı çıkamadı. Çevredeki vatandaşlarca camları kırılarak balkondan girilen evdeki 3 kadın evden kurtarıldı.

Daha sonra durumu ağır olan 39 yaşındaki görme engelli Duygu Oral vatandaşlarca balkona dayanan merdivenle aşağı indirilerek ambulansa alındı. Solunumu duran Duygu Oral’a Bodrum Devlet Hastanesi’nde 20 dakika boyunca kalp masajı yapıldı. Oral yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Hastaneye kaldırılan diğer 3 yaralı Şahidiye Oral, Güzide Özcan ve Demet Özmutlu’nun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Alevler, itfaiye ve vatandaşların müdahalesinin ardından söndürülürken evin 2. katının tamamen yandığı görüldü.

Yaralıları kurtaran vatandaşlardan Mahsuni Akıl olay anını şu ifadelerle anlattı:

“Çok kötü oldu, itfaiye çok geç geldi. İlk olarak bayanları çıkarabildik, bir çocuk kalmıştı, onu da kurtardık. Yangının neden çıktığını bilmiyoruz.”

İsmail Cin ise yangın esnasında kahvede oturduklarını, çığlıkları duyar duymaz yardıma koştuklarını söylerek şöyle konuştu:

“Önce çığlığı duyduk, imdat diye bağırdılar biz koştuk. Dumandan da zor anlar yaşadık zaten. Bir kaç sefer denemeden sonra girip kadınları zor çıkardık. Daha sonra camları kırarak çocuğu içeriden aldık. Çocuğun durumu ağırdı. Kadın bayılmış yere düşmüştü zaten.”

Kimi vatandaşlar itfaiyenin yangından yarım saat geldiğini ifade ederek tepki gösterirken kimileri de itfaiyenin trafiğe takıldığını söyledi. Ali Murtaza adlı bir vatandaş itfaiye ve ambulansa trafikte yol verilmediğini anlatarak şunları söyledi:

“İtfaiyeye kesinlikle yol vermiyorlar. Bunları dile getirelim. İtfaiyeye, ambulansa trafikte yol vermiyorlar. Bu adamlara şimdi kabahat buluyorlar, geç geldiler diye ama yol vermediler. Yangın büyüdü.”

Yanan evde inceleme yapan polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kent Haber Hamdi Yörür

img_4881-small img_4893-small img_4865-small img_4927-small img_4925-small

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...