Anasayfa / FLAŞ HABER / ETABI KAZANAN ANDREI GREIPEL
CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU ALANYA

ETABI KAZANAN ANDREI GREIPEL

 “10’UNCU KEZ TÜRKİYE’DE ETAP KAZANDIM ÇOK MUTLUYUM”

51’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 132 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabını kazanan Lotto Soudal’ın Alman bisikletçisi Andrei Greipel düzenlenen basın toplantısında, “Tour Of Turkey’de 10’uncu etabımı kazandım. Bundan büyük mutluluk olabilir mi” dedi.

Greipel, takım arkadaşlarının büyük desteği ile finişe geldiği bundan sonra kendi deneyimini ortaya koyduğunu ifade ederek şunları söyledi.

“Zorlu bir finiş oldu. Çok iyi sprinterler vardı. Son metrelere kadar büyük bir çekişme vardı. Bende bitişe birkaç metre kala çok iyi bir yer buldum ve çizgiyi geçtim. Bundan sonra Genel Ferdi Klasman Birinciliği için çalışmaya devam edeceğim”

ÖDÜL TÖRENİ

51’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun Fethiye-Marmaris ödül töreni de Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Muğla Valisi Amir Çiçek etabın birincisi Anderı Greipel’e ödülünü verdi. İkinci Daniele Coli’nin ödülünü Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu taktim etti. Üçüncü gelen Danile Rotto’nun ödülünü de Marmaris Kaymakamı Celaleddin Yüksel verdi.

TURKUAZ MAYO KAPIŞMASI

Genel Ferdi Klasman birinciliği yarında sürdürecek olan Davide Rebellin’in Turkuaz mayosunu Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi. Kırmızı mayonun sahibi Juan Pablo’ya Muğla Gençlik İl Müdürü Bekir Çeker, yeşil mayonun sahibi Mark Cavendish’e Marmaris Belediye Başkanvekili Halil Gökovalı, Beyaz mayonun sahibi Luiz Masmone’ye de Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya giydirdi. Cavendish, Rebellin ve Valencia ödül töreninden sonra basın toplantısına gelerek medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Cavendish son ana kadar Turkuaz mayoyu geri alabilmek için mücadele edeceğini,  Rebellin ise turu kazanacağına inandığını söyledi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI OLAĞAN TOPLANTISI

BODRUM BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Bodrum Belediyesi 2020 yılı ...