Anasayfa / FLAŞ HABER / ESKİ BODRUM CUMHURİYET BAŞSAVCISI ÖMÜR TOPAÇ HSYK YA SEÇİLDİ

ESKİ BODRUM CUMHURİYET BAŞSAVCISI ÖMÜR TOPAÇ HSYK YA SEÇİLDİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) HSYK üyeliği seçimi Adli Yargı hakim ve savcıları arasında yapılan geçici sonuçları öğrenildi.

Her ilde, il seçim kurulunun yönetim ve denetimi altında yapılan seçimde, o ilde ve ilçelerinde görev yapan hakim ve savcılar oy kullandı.

HSYK üyeliğine aday olan ve Bodrum da geçmiş yıllarda Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmış olan Ömür Topaç ta en fazla oy alan dördüncü kişi olarak 7 asil üye arasına girerek seçildi.

Yargıda Birlik Platformu ile Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) desteklediği adaylarla seçime bağımsız girdiğini belirten adaylar olmak üzere, adli yargıdan 45, idari yargıdan ise 16 aday seçimde yarıştı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminin geçici sonuçlarını açıkladı.

Güven, seçimin sonuçlanmasının ardından, YSK’da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Seçim işlemlerinin sağlıklı şekilde tamamlandığını belirten Güven, emeği geçen görevlilere teşekkür etti.

Güven, YSK’ya ulaşan geçici sonuçlara göre, HSYK asıl ve yedek üyeliğine seçilenleri açıkladı. Buna göre, HSYK’nın adli yargıdan 7 asıl üyesi Metin Yandırmaz, Mehmet Yılmaz, Mehmet Durgun, Ömür Topaç, Ramazan Kaya, İsa Çelik ve Turgay Ateş, 4 yedek üyesi ise İlker Çetin, Selahattin Menteş, Zeynep Şahin ve Orhan Gödel oldu.

HSYK’nın idari yargıdan asıl üyeliğine Halil Koç, Ahmet Berberoğlu, Mahmut Şen, yedek üyeliğine ise Cafer Ergen, Mehmet Gökpınar seçildi.

ÖMÜR TOPAÇ

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ömür Topaç, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sırasıyla Şebinkarahisar (Giresun), Araban (Gaziantep), Develi (Kayseri), Bandırma (Balıkesir), Cumhuriyet Savcılığı görevlerinden sonra 2007 yılı yaz kararnamesi ile Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Daha sonra, Sinop ta Başsavcılı, Erzurum Baş savcı vekili, İstanbul Beykoz da Başsavcı, İstanbul Anadolu Başsavcı vekili oldu. Türkiye genelinde en çok oy alan dördüncü kişi olarak seçildi.

Ömür Topaç’ın çeşitli gazete ve dergilerde hukuksal konularda yayınlanmış makaleleri bulunmakta. Topaç, evli ve 2 çocuk babası.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...