Anasayfa / FLAŞ HABER / EN BÜYÜK BALIK BODRUM DA YAKALANDI 46,3 KİLO

EN BÜYÜK BALIK BODRUM DA YAKALANDI 46,3 KİLO

 

Uluslararası Bodrum Balık Turnuvasında bu güne kadar düzenlenen turnuvalarda yakalanan en büyük balıklar yakalandı. Turnuvanın ilk günü Tayfun Meriç’in kaptanlığını yaptığı Fındık adlı tekne ile 39 kilo ağırlığında bir Blufin türü orkinos yakalarken ikinci gün yine aynı ekip bu kez 46,3 kilo ağırlıkla rekor ağırlıkta ki balığı yakaladılar.

Bu yıl 6 ıncı kez düzenlenen Uluslararası Açık Deniz Turnuvasının her iki gününde de balıkçıların yüzü güldü. Turnuvada ilk gün14 ikinci gün 7 büyük balık yakalandı.

Bu balıklar dışında catch and release uygulaması dahilinde tutulan balıklara zarar verilmeden videoları çekilip, balıklar denize geri salındı. Bu uygulamayı yapan balıkçılar a turnuvada iki kat puan ile çeşitli ödüller verildi.

Turnuvanın en büyük balıklarını yakalayan Tayfun Meriç bu turnuvaya Kazakistan dan gelerek katılıyor. Abdi İbrahim İlaç firmasın ın Kazakistan da Genel Müdürü olan Meriç iki gün en büyük balıkları yakaladıkları için çok mutlu olduğunu ve yakaladığı balıklardan daha fazlasının da misina kopararak kaçtığını söyledi.

Organizasyon komitesi adına konuşan Haluk Tepe; ”Turnuva, geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğal güzelliklerine de dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor.”

‘Bodrum Açık Deniz Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası’nda paylaşılan dostluk ve tecrübenin yanı sıra, Marina Yatch Clup te düzenlenen tartı ve ödül töreninde toplam 10.000 Dolar para ödülü ve çeşitli hediyeler de sahiplerini buldu.

Turnuva sportif amaçlı olup, IGFA (Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu) Sportif Balıkçılık Deniz Kuralları ve Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvasına özgün kurallar geçerli.

4’ü yabancı ekibin katıldığı turnuvada toplam 43 tekne de 19 u bayan 252 yarışmacı yer aldı. Yarışmada yakalan balıkları görenlerin, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedikleri görüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME       Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilgili olarak ...