Anasayfa / FLAŞ HABER / EN BÜYÜK BALIĞI, BODRUM’DA ALP KIRŞAN VE EKİBİ YAKALADI

EN BÜYÜK BALIĞI, BODRUM’DA ALP KIRŞAN VE EKİBİ YAKALADI

Bodrumda 29- 30 ekim tarihlerinde düzenlenen 7. Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası’nda en büyük balık ödülünü Alp Kırşan ve ekibi kazandı.

Turnuvaya 43 tekne katıldı. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan’ın Kos ve Atina bölgelerinden, Kazakistan ve Tataristan den gelen yarışmacılarda katıldı.

Her teknede yarışmacı olarak 5 kişi yer aldı.

Poca pocu adlı teknede Alp Kirşan ve ekibi 14kilo altıyüzseksen gram ağırlığında gelen bir akya balığı yakalayarak turnuvada en büyük balığı yakaladı.

İlk gün Fındık teknesi 13.40 kg ile albakos, Reçete teknesi 5.94 kg ile orkinos balığı yakaladı.

İkinci gün ilk üç derecede ,Fındık teknesi 12,9 kilo, Draygon teknesi 12,36 kg albakos, Dori teknesi 11,7 kilogram albakos yakaladılar. Yunanistan ın Kos adasında gelerek Bey teknesi ile katılan yarışmacılar her iki günde 7,36 kg ve 5,62 kg sinarit balığı yakaladılar ancak kural hatası yaptıkları için sıralama dışı kaldılar.

He iki gün yarışları sonunda yakaladıkları toplam balık miktarında Fındık teknesi 13,40 kg albakor ile birinci, Draygon teknesi 12,360 kg albakor ile ikinci, Dori teknesi 11,7 kg ile Albakor balığı ile üçüncü oldular.

İlk kez Bodrumda düzenlenen yakala bırak kategorisinde özel ödülü yakaladıkları kılıç balığını ve turna balığını canlı olarak denize bırakan ve bu olayı video çekimi ile kayıt altına alan First Lady ekibi kazandı.

Turnuva a en küçük yarışmacı ödülü Barış Akdolu ya veridi. Turnuva sonunda Bey teknesi ekibine Şakir Tüfekçi Özel ödülü, Cano 1 teknesine ise Osman Kandemir özel ödülü verildi.

Balıkların tartı işlemlerinden sonra hakem heyeti dereceye giren tekneleri belirledi. Daha sonra düzenlenen törende derece giren ekiplerin ödülleri verildi. Ödül töreninden sonra yakalanan balıklar Marina Yatch Klup restoranında pişirilerek konuklara ikram edildi.

Bodrum Marine Group ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina ve Marina Yacht Club Bodrum’un katkılarıyla gerçekleşen Bodrum Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası bu yıl yedinci kez düzenlendi. Her yıl büyük bir heyecan ve çekişme yaşanan yarışmada yarışmacılar Gökova’nın muhteşem güzelliği içinde ki koylarda mücadele ettiler.

Milta Bodrum Marina ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmada, geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğal güzelliklerine de dikkat çekmek amaçlanıyor.

Turnuvada, dereceye girenler, toplam 10.000 Dolar  değerinde çok sayıda özel ödüller verildi.

Turnuva sportif amaçlı olup, IGFA (Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu) Sportif Balıkçılık Deniz Kuralları ve Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvasına özgün kuralların yanı sıra  çevreyi korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla,  “Yakala ve Sal” (Catch and Release) ve etik kurallarda ayrıca uygulandı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Deniz Araçlarının Park Yerleri, Atık Sular ve Deniz Kirliliği’

“Deniz Araç Trafiği, Deniz Araçlarının Park Yerleri, Atık Sular ve Deniz Kirliliği’’ ...