Anasayfa / FLAŞ HABER / EGE DE YELKENLER TÜRK YUNAN DOSTLUK RÜZGARI İLE DOLDU

EGE DE YELKENLER TÜRK YUNAN DOSTLUK RÜZGARI İLE DOLDU

Bodrum Cup yarışlarına katılan yelkenliler Yunanistan ın Kalimnos adasına yelken açtı.

Bodrum Belediyesinin de destek verdiği Akdeniz’in en büyük deniz şenliği Uluslararası Bodrum Cup Yat 20-25 Ekim tarihleri arasında Bodrum ve komşu Yunan Adaları arasında yapılıyor. Bodrum Cup ta açılan yelkenler, Ege de Türk Yunan dostluk rüzgarı estiriyor. Özellikle Yarış sırasında Yunan adalarına gidilmesi Yunan ada sakinlerini çok mutlu ediyor.

Bu yıl 26 ıncısı düzenlenen Bodrum Kupası Yelken yarışlarının ilk günü yarışmacılar rüzgar bulamazken ikinci gün yakaladıkları kuvvetli rüzgar ile Yunanistan’ın Kalimnos adasına beklenenden çabuk ulaştıl.

Era Yatch Kulüp Başkanı Erman Aras ikinci gün yarışlarının değerlendirmesini yaparken “Yarışa katılan yelken tutkunları bu gün çok keyifli bir yarış çıkardılar. Tüm yelkenciler finiş aldı. 4- 5 nat şiddetindeki rüzgara sayesinde çok keyifli bir yarış ortaya çıktı. Yarın ciddi bir hava gözüküyor. Şiddetli fırtına gözüküyor. Ne yapacağımıza akşam karar vereceğiz. Hava iyi olursa Kalimnos ile Leros adına arasında yarışacağız.

İlk gün Denizbank, ikinci gün Halikarnas Balıkçısı etabını tamamlayan daha sonra Bodrum Cruise Port, Palmarina Bodrum ve Çağdaş Holding etaplarında yarışacaklar

Bodrum Cup Yat yarışları, Bodrum Belediyesinin destekleriyle Palmarina Bodrum ve Çağdaş Holding sponsorluğunda yapılacak. Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından 1989 yılından bu yana düzenlenen Bodrum Cup, tüm dünyada yolcuların da yarışlarda hazır bulunduğu en büyük sportif deniz festivali olma özelliğini taşıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...