ÇEVRE - DOĞAFLAŞ HABERHABERLER

DSİ kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verildi

Bodrum Kent Konseyi su çalïşma gurubu, DSİ Bodrum İsale Hattı ile ilgili 11 Eylül 2023 tarihinde Bodrum Adliyesi’ne yapmış olduğu suç duyurusu sonucunda, T.C. Aydın Valiliği tarafından ilgili DSİ kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verildi.

Bu konuda Bodrum Kent Konseyi Su çalışma Gurunu tarafın yapılan açıklama metni aşağıda yer alıyor.

BASIN AÇIKLAMASI

Bodrum Kent Konseyi | Su Çalışma Grubu 

 

SUÇ DUYURUSUNA SORUŞTURMA İZNİ

Sık sık patlayan DSİ Bodrum İsale Hattı ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi | Su Çalışma Grubu üyelerinin 11 Eylül 2023 tarihinde Bodrum Adliyesi’ne, “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Görevi İhmal” gerekçeleri ve ekli deliller ile yapılmış olunan suç duyurusuna, T.C. Aydın Valiliği tarafından ilgili DSİ kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verildi. 

 

Soruşturma iznine göre; 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununun “Görevlilerin Ceza sorumluluğu” başlıklı 28. maddesi doğrultusunda, bu işin yapımında harcanan ciddi miktardaki kamu kaynağına rağmen hedeflenen kamusal faydanın tam olarak elde edilememesinden müteselsilen sorumlu oldukları anlaşıldığından,  Kesin Kabul Komisyonu Başkanı, Kesin Kabul Komisyonu Üyeleri, Yapı Denetim Amirleri, Yapı Denetim Görevlileri, Yapı Denetim Görevlisi Yardımcıları ve Tespit Komisyonu Üyesi olmak üzere 17 kişi hakkında, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanunun 6. Maddesi hükmü uyarınca soruşturma başlatıldı.

 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Bodrum Kent Konseyi | Su Çalışma Grubu

Gürol inan 

Tuğrul Acar 

Hasan Paçal 

Eftal Köklü 

İzzet Avni Kayahanlı “

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu