Anasayfa / FLAŞ HABER / Doktorlar Tıp Bayramı’nda protesto yaptı

Doktorlar Tıp Bayramı’nda protesto yaptı

Bodrum  da görev yapan doktorlar 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle toplanarak basın açıklaması yaptı.

Belediye Meydanın’da toplanan yaklaşık 20 sağlık çalışanı 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve hükümeti eleştirerek basın açıklamasın da bulundu. Ses Bodrum Temsilcisi, Diş Hekimi Canan Yılmazvarlık yaptığı basın açıklamasına Katil var, Hırsız var, Sağlık yok sözleri ile başlayarak şöyle devam etti “her yer hırsızlık, her yer yolsuzluk, rüşvet, her yerde çürüme kokusu. Polisin, kafasından vurarak öldürdüğü 14 yaşında bir çocuğumuzun acısı sardı yüreğimizi. Yasını tutma, gönlünce ağlamak isteyen insanlara dahi izin verilmiyor. Acısını yaşamak isteyen insanların kafası kırılıyor, gözü çıkarılıyor, onlara hakaret ediliyor. Bugün Tıp Bayramı’ymış öyle mi? Tıp mı bıraktınız, sağlık mı bıraktınız? Hangi derdimizden söz edelim? İnci dişleriyle bir çocuk, gözümüzün önünde kafasından vurulup, eriyip giderken ağız diş sağlığından nasıl söz edebiliriz ki?”dedi.

Müezzinoğlu çocuklar ölürken durun demedi

Göstericilere ilk yardım hizmeti verdikleri için suçlandıklarına değinen Yılmazvarlık konuşmasına şöyle devam etti “gaz odasına dönmüş kentlere, Toma’ya, Akrep’e, plastik mermiye, kimyasal gazlara, her türlü polis şiddetine karşı çıkıyoruz. Sağlık hizmeti almak herkesin, göstericilerin de hakkıdır diyoruz. Göstericilere ilk yardım hizmeti verdiğimiz için suçlanıyoruz. Mesleğinin gereğini yerine getiren sağlık çalışanlarını hapse atacak, altından kalkamayacağı para cezaları verecek yasalar çıkarıyorlar. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan umutluyduk, taleplerimizi anlatmaya çalışmıştık. Şimdi artık yeni değil. Gözünün önünde tüm dünyanın tepkisini çeken polis şiddeti yaşanırken, insanların kafası kırılıp gözü çıkarılırken, çocuklar ölürken durun dememiştir. “Bu polis şiddeti kabul edilemez”diyememiştir. Ne mi yapmıştır? Hekimlere ve tabip odalarına soruşturmalar açmış, sağlık çalışanlarını hapse atacak yasalar çıkarmıştır. Böylesi bir ortamda sağlıktan söz edilemez”ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasına sağlık çalışanalrının yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhen ve CHP İlçe Başkanı Recai Seymen katıldı. Yaklaşık yarım saat süren basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.

Haber Tuba Ayhan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dünya süt günü

‘Sağlıklı bir yaşam için süt içmeye devam edin’ Türkiye Süt Üreticileri Merkez ...