Anasayfa / FLAŞ HABER / Deneyimli Tıbbi Kadrosu Büyüyor

Deneyimli Tıbbi Kadrosu Büyüyor

Bodrum Amerikan Hastanesi

Deneyimli Tıbbi Kadrosuyla Büyüyor

 

Kalite standartları, deneyimli tıbbi ve idari kadrosuyla Bodrum’da sağlıktaki tek adres olmak hedefiyle kurulan Bodrum Amerikan Hastanesi, onkoloji cerrahisi alanında bünyesine kattığı Prof. Dr. Cem Terzi ve Prof. Dr. Aras Emre Canda ile hizmet vermeye devam ediyor. Tıbbi kadrosunu iki katına çıkararak, bünyesine kattığı deneyimli kolon, rektum ve anüs kanseri tedavisi uygulayan kolorektal cerrahlar, Bodrum Amerikan Hastanesi’nde ilk majör cerrahi operasyonunu gerçekleştirdi.

 

Bodrum’da sağlıktaki adres olmak hedefiyle kurulan Bodrum Amerikan Hastanesi, alt yapısı, deneyimli tıbbi ve idari kadrosu, ameliyathaneleri ve donanımlı yoğun bakım ünitesi ile teknik yatırımların yanı sıra tıbbi kadrosunu da iki katına çıkararak, Türkiye’nin lider doktorlarını Bodrum’da buluşturuyor.

 

Kapsamlı genel cerrahi programıyla en riskli ve ciddi onkolojik genel cerrahi ameliyatlarını da gerçekleştiren Bodrum Amerikan Hastanesi, alanında deneyimli lider doktorlar olan Prof. Dr. Cem Terzi ve Prof. Dr. Aras Emre Canda’yı bünyesine katarak ilk majör cerrahi operasyonunu da gerçekleştirdi.

 

“Hedefimiz Bodrum bölgesinin onkoloji üssü olmak”

Prof. Dr. Aras Emre Canda, “Bodrum Amerikan Hastanesi Onkoloji Merkezi olarak hastalarımıza konulan tanının doğru olduğuna ve mevcut tüm tedavi seçeneklerini ayrıntılarıyla tartışmaya önem veren bir ekibiz. Tedavi seçiminde yaşam kalitesinin önemli bir faktör olduğuna inanıyoruz. Hastaya tüm seçenekleri sunup, hastayla mutabık kalınarak ve hastanın talepleri dikkate alınarak tedavi planı yapıyoruz. Hastaların durumları hastalığın evresine göre farklılıklar gösterdiği gibi, her bir durum için kolorektal cerrahların deneyiminin önemli olduğuna inanıyoruz. Kolorektal cerrahi alanında uzmanlaşmak ve deneyim kazanmak, yenilikleri ve en gelişmiş tedavi tekniklerini takip ederek hastalara uygulamak çok önemlidir. Acil durumlar ve kanserde sürekli tedavinin aksamaması için onkoloji alanında deneyimli cerrahi kadro ve hizmet önem taşımaktadır. Bu da alt yapısı güçlü ve güvenilir sağlık kuruluşu ile deneyimli doktor kadrosu ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Tüm bu özellikleri içinde barındıran Bodrum Amerikan Hastanesi olarak geleceğe yönelik hedeflerimiz büyük. Alt yapısı, ameliyatı ve donanımlı yoğun bakım ünitesi, üstün hizmet standartlarıyla baktığımızda onkoloji alanında üs olma gibi bir hedefimiz bulunuyor. Ayrıca Bodrum Amerikan Hastanesi’nde çok yeni bir sistem olan ‘Pipac’ yöntemi dediğimiz ‘karın içi laparoskopi/basınçlı tedavi’ yöntemini de uyguluyoruz, karın içine iki delik açılarak kanser hücrelerine damardan verilen ilaçlar yerine, ilaçların püskürtülmesi yöntemiyle ameliyatlar gerçekleştireceğiz, bu da bu bölge için oldukça önemli bir tedavi yöntemi olarak öne çıkacak,” dedi.

 

Gerçekleştirilen ilk majör ameliyat sonrası değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Cem Terzi, “Yaz aylarında nüfusu 1,5 milyonu aşan Bodrum, Türkiye’nin İstanbul dışında en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Bu da alt yapısı güçlü ve güvenilir sağlık kuruluşu ile deneyimli doktor kadrosu ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Bodrum Amerikan Hastanesi, kalite ve hizmet standartlarıyla, hem Bodrumlular hem çevre iller ve Bodrum’a tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin güvenle tedavi oldukları, hasta bakım ve tedavisinde güvenilir sağlık hizmeti veren bir kuruluş konumunda bulunmaktadır.

 

Yapılan çalışmalarla deneyimli doktor kadrosu güçlendirilmekte ve hizmet alanları genişletilmektedir. Bodrum Amerikan Hastanesi olarak, bölgenin ilk majör rektum kanseri ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamız, 46 yaşında ve rektum kanseriydi. Ameliyatı başarıyla gerçekleşirdik. Hastanın tedavisi ilk olarak İzmir’de yapılmış. Bodrum Amerikan Hastanesi’nin alt yapısı, ameliyatı ve donanımlı yoğun bakım ünitesiyle tüm hizmet standartları üst düzeyde olduğu için, ameliyatın burada olması tercih edildi,” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Lionlar motivasyon için Bodrum’da!

Topluma karşılıksız olarak hizmet eden Lions Kulüpleri, yeni gönüllülük dönemlerine motivasyon toplamak ...