Anasayfa / HABERLER / SANAT KÜLTÜR / ÇOCUKLAR ARTIK GÜVENLE OYNAYABİLECEKLER

ÇOCUKLAR ARTIK GÜVENLE OYNAYABİLECEKLER

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Bodrum’un çeşitli yerlerine yapılan veya yenilen çocuk oyun parkları güzel bir görüntü oluşturuyor. Bazı parklardaki eski oyun aletleri yenileriyle değiştirilirken birçok bölgeye de yeni parklar yapıldı. Çocukların herhangi bir şekilde zarar görmeden güvenli bir şekilde oyun oynayabilmeleri için oyun parklarının zeminleri kauçukla kaplandı.

Cumhuriyet Mahallesi Severcan Caddesi Rotary Pirires Parkı, B.B. Binnaz Karakaya Spor Salonu yanı Emin Anter Parkı, Kumbahçe Mahallesi Tarla Sokak Parkı, Yokuşbaşı Mahallesi Albatros Sitesi üzerindeki park, Yeniköy Mahallesi Zarife Özelbey Parkı, Gümbet Mahallesi 65 Evler Parkı, Yokuşbaşı Mahallesi Fabrika Sokak Parkı, Kumbahçe Mahallesi Sarıaslan Parkı, Torba Ali Haydar Ersoy Parkı, Gümbet Severcan Caddesi Melisa Sitesi karşısındaki park ve Gümbet Dolgu Parkı’na toplam 6 bin 500 m² kauçuk döşendi.

Çocuk oyun parklarının zeminlerine döşenen kauçuklar koruyucu, darbe emici, esnek özellikleri sayesinde çocuk oyun alanlarında ve diğer kullanılan alanlarda düşme durumunda yaralanmaların önüne geçebilen bir ürün olup kum ve diğer oyun alanları malzemelerine göre daha temiz ve hijyeniktir. De-monte olabilme özelliği sayesinde çok kolay bir şekilde tamiri ve bakımı yapılabilir, suyla temizlenebilir.

Kauçukların teknik özellikleri:

Zenger monoblok kaymaya engel olur.

Islak ve eğimli yüzeylerde kaymayı önler, aşınmaz, izolasyon sağlar.

Düşme etkisini azaltır, yaralanmaları önler.

Asit dış etken ve mevsim değişikliklerinden etkilenmez.

Tamamen çevrecidir.

Nem ve dış etkenlere karşı ses ve ısı yalıtımı vardır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BALIKÇI ESNAFINA PANDEMİ DÖNEMİ DESTEĞİ

  İBB, mevsim normallerinden daha sıcak geçen hava ve pandemi koşulları sonucu ...