Anasayfa / FLAŞ HABER / Ceza yerine hediye alan sürücüler şok oldu

Ceza yerine hediye alan sürücüler şok oldu

Bodrum’da yapılan trafik uygulamasında kask takmayan motosiklet sürücülerine ceza kesmek yerine kask hediye ettiler. Hediye kaskı görünce şaşkına dönen sürücüler ise bundan sonra sürekli kask takacaklarının sözünü verdi.

Trafik haftası nedeniyle Türk Chopper Motosiklet Kulübü Bodrum şubesi, uygulama yapan trafik polisleriyle birlikte uygulamaya katıldı. Kulüp yaklaşık yüz kaskı motosiklet sürücülerine hediye etmek için trafik polislerinin durdurduğu kasksız sürücülere verdi. Kask takmayan sürücüler ceza yiyeceklerini sanırken kask hediye edilmesi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sürücüleri durduran polis ekipleri neden kask takmadıklarını ve kask takmadıkları takdirde başlarına gelebilecek kazalarda ne gibi sonuçlarla karşılaşacaklarını anlattı. Ekiplerin bu seferlik ceza kesmiyoruz yerine kask veriyoruz lütfen kask takmadan trafiğe çıkmayın demesi ile birlikte motosiklet sürücüleri rahat bir nefes aldı. Türk Chopper Motosiklet Kulübü Bodrum ekibi sürücülere kasklarını taktim ederek uyarılarda bulundu.

Sürücüler ise neye uğradıklarını şaşırarak “ceza yiyeceğimizi sanıyorduk ama kask hediye edildi. Bundan sonra kasksız hiçbir bir şekilde kasksız trafiğe çıkmayacaklarını” ifade ettiler.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyesi Emrah Konar kaskın önemine dikkat çekmek için motosiklet sürücülerine kask hediye ettiklerini belirterek “trafik haftası olması nedeniyle böyle bir organizasyon yapalım istedik. Kasksız geçen motosiklet sürücülerine kask dağıtarak Kaskın önemini ve kaza anında bizi koruduğunu vurgulayarak sürücülere anlattık. Bir çok kasksız geçen sürücülere kask dağıttık. Umarım dağıttığımız kaskları sürücüler motosikletlerine biner binmez takarlar. Bizim hedefimiz motosiklet sürücülerine güvenli sürüşü öğretebilmektir” dedi.
T. AYHAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...