Anasayfa / FLAŞ HABER / yol sorunu çözülen 83 yaşında ki amca: “yüzüm güldü”

yol sorunu çözülen 83 yaşında ki amca: “yüzüm güldü”

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, “Büyüklere Saygı Projesi” kapsamında Pınarlıbelen Mahallesi Kaklık Mevkii’nde yaşayan ve araç gidemediği için evine 1 kilometrelik yolu güçlükle yürüyen 83 yaşında ki Abdullah Türk’ün, yıllardır süren yol sorunu Belediye ekipleri tarafından çözüldüğünü belirterek vatandaşın sevincine ortak oldu.

Yaşlı amcanın evine bir ambulansın bile, ulaşamadığını tespit eden Bodrum Belediyesi ekipleri, 1 kilometrelik sarp yol da 200 metre küp beton döşenerek vatandaşın talebini yerine getirdi.

Belediye ekiplerinin en kısa sürede yolu tamamlamasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Abdullah Türk, “Başkanım Mehmet Kocadon’a ve bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Bu yaşa kadar kimse yüzüme gülmedi. Sağ olsun başkanım bizleri düşündü. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise ” en önemli projelerimizden biri olan “Şimdi Sıra Bizde” sloganıyla yola çıkılan “Büyüklere Saygı Projesi”yle Abdullah amcamızın yıllardır rahatlıkla gidemediği evine arabasıyla veya yürüyerek rahatlıkla çıkabilme isteği vardı. Başkanımızın, vatandaşımızın bu talebini görmesinin ardından ilk talimatı, Abdullah amcamızın yolunun yapılması oldu. Belediye Park Bahçe İşleri’nin ve Fen İşleri’nin çalışmasıyla yol çalışmalarını yaptık, yeni yollar açtık, yağmur suyu drenajlarımızı yaptık. Köylümüzün ve Abdullah amcamızın da isteğini yerine getirip onların bu sevincine ortak olduk.” dedi.

Bodrum da Parke çalışmalarının devam ettiği Yalıçiftlik Mahallesi Kuyubaşı Caddesi, Karaharıp Caddesi ve Kızılcagölcük Caddesi 1. ve 2. sokaklarda  toplam 1220 metrelik alan, 3740 metrekare parke taşıyla döşendi.

Eş zamanlı olarak Pınarlıbelen Mahallesi Etrim Mevkii’nde devam eden çalışmalar kapsamında Çeşmebaşı bölgesinde ise çevre halkının isteği üzerine spor yapılabilecek alanın da yer alacağı bir çocuk parkı yapılıyor. 800 metrekarelik alan üzerinde yürütülen çalışmada, uygun zeminin oluşturulması için, 125 ton taş kullanıldı. Çalışmalar, spor ve oyun aletlerinin de kurulmasının ardından tamamlanacağı bildirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Koronavirüs sonrası senyaryolar

BESİAD geleneksel perşembe toplantılarına online olarak devam ediyor. Perşembe toplantılarının bir yenisinde ...