Anasayfa / FLAŞ HABER / ÇARŞI ESNAFININ BODRUM YOLCU LİMANINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ÇARŞI ESNAFININ BODRUM YOLCU LİMANINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bodrum Çarşı Esnaf temsilcileri, turizmine katkıları nedeniyle Global Port Bodrum yetkililerini ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Esnaf temsilcileri, Bodrum Yolcu Limanı Müdürü Gonca Uygun’u ziyaret ederek bir çiçek verip bilgi alışverişinde bulundu.

Bodrum Merkez Çarşı Esnafı adına konuşan Eyüp Aslanparçası “ çarşı esnafı olarak sizin Bodrum turizmine ve Ülke turizmine katkı sağladığınızı biliyoruz. Firmanızın yaptığı çalışmaları duyuyoruz, okuyoruz, bizde yaptığınız bu katkıdan dolayı teşekkür etmeye geldik. Sizlerin yaptıklarınızın farkındayız.” dedi.

Gonca Uygun ise “ birilerinin bizim burada bir şeyler yaptıklarımızı biliyor olması yeterince bizim için mutluluk zaten. Biz size teşekkür ederiz.“ dedi.

Gonca Uygun, Global Liman olarak en son Barselona da katıldıkları bir etkinlikte Bodrum’u anlattıklarını, gemi ile Bodrum’a daha fazla turist gelmesi için çalıştıklarını ifade etti. Uygun Bodrum’a gelen turistlerin rahat etmesi ve Merkez Geleneksel Çarşıyı, Kale yi daha rahat gezebilmeleri amacıyla ücretini liman olarak kendilerinin karşıladığı bir ulaşım servisi verdiklerini açıkladı.

Uygun, ayrıca geçen sene gelen toplam yolcu sayısından bu güne kadar 3 bin beş yüz fazla yolcu geldiğini ve 2015 sezonu için daha fazla gemi gelmesini için görüşmelerin yapıldığını sözlerine ekledi.

Global port Bodrum Yetkilisi Gonca Uygun, geçen pazar günü Quen Elizabetgh adlı gemi geldi ve niye yanaşamadı şeklinde kamu oyunda yer alan söylentilere de açıklık kazandı. Uygun : “Derinlik olmamışta, falan denildi. Liman mı sığlaştı birden. Bu gemi ilk defa gelmiyor ki buraya bütün yaz boyunca geldi. Firmanın kuralları var. Rüzgar şiddeti 28 nat’ı geçince yanaşmayacağız diye kuralları olduğu için yanaşmadılar.” Diyerek konuya açıklık kazandırdı.

Bodrum Global Port yetkilileri, 2015 ve 2016 yılları satışlarının artışla devam ettiğini 2014 sezonunun son iki gemisinin 28 ekim Salı günü beklediklerini ve 2015 ilk gemisinin de mart 2015 te geleceğini açıkladı.

GLOBAL RUN: HERKES BODRUM’A KOŞUYOR

Ayrıca geçtiğimiz Nisan ayında Global Run adı altında bir gün olarak düzenlenen atletizm yarışlarının, önümüzdeki Mayıs ayının ilk üç günü düzenlemek için çalışmaların sürdüğünü bu organizasyon gerçekleşirse, ilçeye 6 binden fazla konuğun gelmesinin beklendiği alınan bilgiler arasında yer alıyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Okulları Dezenfekte Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi ...