Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’UN GURURU OLAN TAKIM KAPATILDI

BODRUM’UN GURURU OLAN TAKIM KAPATILDI

Geçen sezon Bodrum’u Süper Lig’de temsil eden Kırçiçeği Bodrum Basketbol kapatıldı. Bodrum’un ülke çapında basketbolla anılmasını sağlayan kulüp faaliyetlerine altyapıda devam edecek.

Uzun yıllar Galatasaray formasını giyen Yiğit Özmen tarafından kurulan Bodrum Basketbol, kurulmasından kısa süre sonra başarıdan başarıya koştu. 2016 yılında Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’ni şampiyon tamamlayan takım, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükseldi.

Bu ligde de büyük başarı gösteren Kırçiçekleri, 2017 yılında son saniye basketiyle Süper Lig vizesi alamadı. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi 2017-2018 sezonuna da iddialı giren Bodrum Basketbol, sezon boyunca çok başarılı maçlar çıkararak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ni şampiyon tamamladı ve Süper Lig’e yükseldi.

2018-2019 sezonunda Süper Lig’de mücadele eden temsilcimiz maddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Süper Lig’deki kadrosu, daha altı liglerde mücadele ettiği kadrodan çok daha zayıf olduğu ifade edilen Kırçiçeği Bodrum Basketbol, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi devlerle yarıştığı Süper Lig’de bir galibiyet alabildi.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek takımın kapatıldığı öğrenildi.

DESTEK OLMADIĞI İÇİN KAPATTIK

Kent Haber’in telefonla ulaştığı kulübün başkanı ve kurucusu Yiğit Özmen, “Lige katılmıyoruz. Takımı destek olmadığı için kapattık. Konu ile ilgili bayramdan sonra bir basın açıklaması yapacağım. Belediye dahil hiçbir destek olmadı. O yüzden devam edecek gücümüz yoktu. Altyapıda devam ediyoruz fakat üst yapıda faaliyeti durdurduk.” dedi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...