Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUMLU BAŞKAN GALİP GÜR AYAKTA ALKIŞLANDI

BODRUMLU BAŞKAN GALİP GÜR AYAKTA ALKIŞLANDI

BODRUMLU BAŞKAN GALİP GÜR AYAKTA

ALKIŞLANDI

Bodrumlu turizmci, Dünayanın En Güzel Koyları Birliği Başkanı Galip Gür, Güney Kore’nin 3 üncü büyük kenti Yeosu City de yaptığı sunum ayakta alkışlandı. Dünyanın En Güzel Koyları Birliğinin 10’uncu Dünya Kongresine 22 ülkeden 120 üye katıldı.

Yeosu kenti Belediye Başkanı Ju Cheol Hyeon’un açılışını yaptığı görkemli organizasyon da Dünya’nın En Güzel Koyları Birliği Başkanı Galip Gür’ün hazırlamış olduğu sunum ve konuşma metni tüm katılımcılarca ayakta alkışlandı.

 

Güney Kore’nin 3. Büyük kenti olan Yeosu City daha öncede 2012 Expo organizasyonuna ev sahipliği yapmıştı.

 

Başkan Gür açılış konuşmasında tüm üye koyların doğal zenginliklerinin korunmasında ve bunların dünyaya tanıtımında etkin projelerin uygulamaya konulmasıyla bilinirlik ve iletişimin artacağına inancının büyük olduğunu ifade etti. Gün geçtikçe birliğe üye olmayı arzu eden ülke ve koy sayısındaki artışın, birliğin global kişiliğinin ve görünürlüğünün yükselen bir ivme kazandığını katılmcılarla paylaştı.

 

Halen 36 üyesi bulunan birliğe katılan Japonya’nın Toyama ve Fas’ın El Hocheima koylarının da üyelik sertifikaları Başkan Galip Gür tarafından törenle takdim edildi. Toyama Valisi Ishii Takakazu’nun da bizzat katıldığı törende yer alan milli folklor, müzik ve dans gösterileri de büyük beğeni topladı.

 

Japonya’dan ikinci bir koyun da Dünyanın En Güzel Koyları Birliği’ne dahil olmasına büyük önem veren Japon TV kanalları organizasyonu baştan sona izledi. Toplantı süresince yapılan röportajlar da Türk Başkan Galip Gür’e yoğun ilgi gösteren basın mensupları Türkiye ve Bodrum hakkında sorular yönelterek kendisinden bilgi aldılar.

 

Güney Kore’deki başarılı organizasyon sonrasında birliğe Japonya’dan üye olan Matsushima koyuna geçen Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, 2011 yılındaki deprem ve tsunami felaketinde ölenlerin anısına hazırlanan çelenkleri Japon yetkililerle beraber denize bırakarak saygı duruşunda bulundular.

 

Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleştirilen yılın son yönetim kurulu toplantısında, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği; 11. Dünya Kongresi’nin 2015 sonunda Filipinler Puerta Galera koyunda organize edilmesine karar verildi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BALIK BOYLARINA DİKKAT

  Bodrum’da balıkçıların tezgahlarındaki balıklar Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ...