Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DAN SURİYE YE EĞİTİM YARDIMI
Emin Geçin

BODRUM’DAN SURİYE YE EĞİTİM YARDIMI

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilen kırtasiye malzemeleri, Suriye’nin El Bab ve Münbiç şehirlerine törenle uğurlandı. Kamyonlar ile, 2 bin öğrencinin ihtiyacını karşılayacak kırtasiye malzeme gönderildi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Yarımada genelindeki birçok okuldan ve bazı yardımsever vatandaşlardan eğitim malzemeleri temin edilerek Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda toplandı. Yardım kamyonu, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tarafından uğurlandı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz burada yaptığı konuşmada, yardımların toplanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Muğla Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı kampanyaya Bodrum’dan da destek verdiklerini belirten Yılmaz, “Suriye’deki, özellikle El Bab’daki çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için bir kampanya başlatılmıştı. Bodrum olarak biz de bu kampanyaya katıldık” dedi.

Bodrum İlçe Eğitim Müdürü Emin Geçin ise kampanyaya Bodrum’daki resmi ve özel okulların destek verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Muğla Valiliğimiz tarafından Muğla genelindeki milli eğitime bağlı bütün kurumlarımızda başlatılan bir kampanya. Suriye’nin El Bab kentinde askerimizin yürüttüğü operasyonlar başarılı bir şekilde neticelendi. Hayatın normalleşmesi için oradaki öğrencilerimize yardımcı olmak amaçlı kırtasiye araçları temin ettik. Milli eğitime bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerimizde, resmi ve özel kurumlarımız buna dahil oldular. 2 bin öğrencinin çantasıyla birlikte kullanabileceği bütün araç gereçleri temin ettik. Oradaki insanlarımızın acısını paylaşıyoruz, oradaki çocuklar bizim evlatlarımızdır. Acılarını da biraz hafifletebilmek amaçlı, fedakarlıklar yaparak bu koliler hazırlandı. Ben destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.”

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Polis Memuru Yangöz’den Acı Haber!

Ortakent’te operasyon düzenlenen bir adreste çıkan çatışmada ağır şekilde yaralanarak Bodrum Acıbadem ...