Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / BODRUM’DA YÖRESEL AĞIZ İLE ÇEVRECİ TİYATRO

BODRUM’DA YÖRESEL AĞIZ İLE ÇEVRECİ TİYATRO

Yönetmenliğini Harun Özakancı’nın yapacağı ve önümüzdeki günlerde Bodrum’da çekimlerine başlayacak olan İnaf Gari isimli film öncesinde çöp sanat etkinlikleri devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ortateknt-Yahşi’de ve Turgutreis D-Marin’de gerçekleştirilen heykel sergilerinin ardından şimdi de filmde rol alacak olan oyuncular, Bodrum şivesiyle denize katı ve sıvı atıklar atıldığı neler olabileceğini Bodrum şivesiyle anlattılar.
Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen etkinliğe Bodrumlu vatandaşlar ile ilçede tatilini sürdüren yabancı turistler ilgi gösterdi.
Etkinlik öncesinde konuşan Yönetmen Harun Özakıncı, çöpü müziğe dönüştürdüklerini ve çöp sanat etkinliklerine devam ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
“Bugüne kadar çöpü resme dönüştürdük inaf gari çöp sanat etkinliği olarak. Çöpü heykele dönüştürdük Turgutreis D-Marin’de bugün de çöpü İnaf Gari çöp sanat etkinliğinin müzik sorumlusu sanatçısı Mustafa Sarsılmaz lakabı (sarso) müziğe dönüştürecek. İnaf Gari filminde kullanacağımız bir müzik parçasını şuan canlı olarak dinleyeceksiniz. Bunun dışında Bodrum şivesi ile 6 ay önce başlatmış olduğumuz kampa olan atık yağları lavaboya dökmeyin gari duyduk duymadık demeyin gari isimli denize çöp ve atık yap atılırsa neler olur hikayelerini bizim filmin oyuncuları anlatacak. İnaf Gari çöp sanat etkinliği devam ediyor” dedi.
Etkinlikte ayrıca İnaf Gari filminin müziklerini de yapan gençlerin yakından tanıdığı isim Rap şarkıcısı Mustafa Sarsılmaz da film müziklerini canlı olarak seslendirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...