Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA OTOMOBİL ÖDÜLLÜ ULUSLARARASI TAVLA TURNUVASI

BODRUM’DA OTOMOBİL ÖDÜLLÜ ULUSLARARASI TAVLA TURNUVASI

Bodrum Delfi Otel’in organize ettiği, Bodrum Belediyesi ile bazı firmaların destek olduğu 1. Uluslararası Ödüllü Tavla Turnuvası Bodrum’da düzenleniyor.

9-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizayonun duyurulması amacıyla belediye meydanında bir basın açıklaması yapıldı. Kazananın sahip olacağı otomobilin sergilendiği Belediye Meydanında yapılan basın açıklamasında Delfi Otel sahibi Mehmet Dağoğlu ve destek veren sponsorlar katıldı.

Çift eleminasyon usulü oynanacak olan geleneksel Türk Tavlasına yurt dışından da çok sayıda oyuncunun katılacağını ifade eden Dağoğlu, organizasyon için hazırladıkları zar kıyafetli maskot ile basın mensuplarının karşısına çıktı. Tavla severleri bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Organizasyon Komitesi Başkanı Mehmet Dağoğlu, “Kazanana otomobil, LCD TV, cep telefonu, tablet, alarm sistemi ve kupalar vereceğiz. 9-12 Ekim’de Delfi Otel’in bahçesinde gerçekleşecek turnuva çift eleminasyon usulü uygulanacak. Ödül almak için ilk 5 e kalmak önemli. Katılım için yoğun bir ilgi var. Bu tür etkinliklerin kış sezonuna denk gelmesi Bodrum ekonomisine katkı sağlayacağını ve bu tür etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Her yıl birçok tavla severi Bodrum’a getirmek istediklerini söyleyen Dağoğlu, “Japonya’dan İngiltere’den Gürcistan’dan, Arabistan’dan oyuncuları Bodrum’da ağırlamak istiyoruz. Türkiye’de çok iyi tavla oyuncuları var. Dönem dönem turnuvalar düzenliyoruz. Yurt dışındaki turnuvalara katılıp ülkemizin adını duyurmak istiyoruz” dedi.

Basın toplantısına katılan Azeri tavla tutkunu Hüseyin Emirov, “Ben Gürcistan’dan katılıyorum. Tavlayı çok seviyorum. Tavlayı seven herkes buyursun gelsin. Ben Bodrum’u da, Türk Halkını da, tavlayı da çok seviyorum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir’den Bodrum’a Müjde  

Büyükşehir’den Bodrum’a Bir Müjde Daha    Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum ilçesi için ...