Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA OKUL YARARINA ZEKİ MÜREN KONSERİ DÜZENLENDİ

BODRUM’DA OKUL YARARINA ZEKİ MÜREN KONSERİ DÜZENLENDİ

TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN UNUTULMAZ SESİ ZEKİ MÜREN’İN ŞARKILARI, OKUL YARARINA SESLENDİRİLDİ

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi        sanat güneşi Zeki Müren, 84’üncü doğum gününde Bodrum’da düzenlenen konserle anıldı.

Zeki Müren Sanat Derneği’nin düzenlediği konser, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Umurça İlkokulu Okulu Yararına düzenlenen konsere, Zeki Müren hayranları büyük ilgi gösterdi.

Yaşamının son yıllarını Bodrum’da kendi isminin verildiği cadde üzerindeki evinde geçirdikten sonra TRT çekimleri için geldiği İzmir der rahatsızlanarak yaşamını yitiren sanat güneşi Zeki Müren, Şef Ahmet Sabancı yönetimindeki Türk Müziği Topluluğu’nun söylediği şarkılarla anıldı.

Bodrum Umurça İlköğretim Okulu Müdürü Filiz Fidan, konserden elde edilen tüm gelirin okul yararına bağışlanacağını söyledi.

Zeki Müren’in tüm gelirini Türk Eğitim Vakfına ve Mehmetçik Vakfına bağışladığını hatırlatan Fidan, “Zeki Müren bizim için çok değerli bir sanatçı. Güneş gibi ışıldamaya devam ediyor” diye konuştu.

Ahmet Sabancı yönetimindeki konserde, “Şimdi uzaklardasın”, “Çözmek elimde değil”, “Aldı beni, aldı beni”, “Gül dalında öten bülbülün olsam”, “Gözlerin bir içim su” gibi unutulmaz şarkılara, izleyenler hep bir ağızdan eşlik etti.

Yaklaşık iki saat süren konseri izleyen yüzlerce vatandaş, konser sonunda koroyu ayakta alkışladı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME       Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilgili olarak ...