Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / BODRUM’DA 14 GÜN DENETLEMESİ YAPILIYOR

BODRUM’DA 14 GÜN DENETLEMESİ YAPILIYOR

 

İl dışından Bodrum’a gelip evlerinde 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları tavsiye edilen vatandaşlar denetlendi. 

 

Koronavirüsü tedbirleri kapsamında Torba Uygulama Noktası’ndan ilçeye girenlerin önce ateşleri ölçülüyor, daha sonra ev adresleri ve telefon numaraları kayıt altına alınıyor. İl dışından gelen vatandaşlara evlerinden 14 gün çıkmamaları tavsiye ediliyor. Polis ve jandarma ekipleri, il dışından gelenlerin evlerinde olup olmadığını denetliyor. Denetimlere İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri ve mahalle muhtarları da katılıyor. 

 

Polis ekipleri bugün Cevat Şakir ve Cumhuriyet Mahallelerinde denetimler yaptı. Polis, muhtarların desteğiyle il dışından gelen vatandaşların evlerini gezerek kontroller yaptı. İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri de vatandaşların herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını sordu. Ekipler, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların ise ihtiyaç duymaları durumunda Vefa İletişim Merkezi’nin aramalarını istedi. 

 

Polis ve jandarma ekiplerinin il dışından gelen yaklaşık 1000 vatandaş ile ilgili kontroller yaptığı ifade edildi. 

 

Polis ekiplerince evde olup olmadığı kontrol edilen Necla Tabak adlı vatandaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

 

“Alınan tedbirler çok yerinde. Ben Antalya’dan gelene kadar toplam 3 tane polis kontrolünden geçtim ve ateşim ölçüldü. Polis memurları çok kibar ve saygılılardı. Gayet olumluydu. Ben de 14 gün kuralına uyacağım. Bodrum bu anlamda kurallara çok uyuyor. Sokaklar bomboştu. Bodrum’un insanın bu konuda çok bilinçli.”

 

Mermet Erkin adlı vatandaş ise “Hayatta uzun kalmak için bu kurala uyacağız ve uyuyoruz. Ben diğer akrabalarımı da aradım onlar da aynı şekilde. Hiç sokağa çıkmıyorlar.” dedi. 

 

Denetimlere katılan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz şöyle konuştu:

“Şehir dışından gelen vatandaşlarımız için Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden arkadaşlarımızla denetimler yapıyoruz. Şehir dışından gelenlerin evde olup olmadıklarını denetliyoruz. Şu an benim mahallemde il dışından gelen 2 kişi vardı onların denetimleri yapılıyor.”

Kent Haber Hamdi  Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...