Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / Bodrum Yarımadası Okulları 7. Tiyatro Şenliği

Bodrum Yarımadası Okulları 7. Tiyatro Şenliği

Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Bodrum Şubesi tarafından ertelenen “Bodrum Yarımadası Okulları 7. Tiyatro Şenliği”  gerçekleştirildi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği  “Bodrum Yarımadası Okulları 8. Tiyatro Şenliği” Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 13:00 – 18:00 saatleri arasında Bodrum Yarımadası’nın çeşitli okullarından öğrencilerin oyunlarını sergilediği şenliğe velilerin ve öğretmenlerin de ilgisi yoğun oldu.

Etkinlikte ÇYDD Çocuk Birimi ile Gençlik Birimi, Merkez Turgutreis İlköğretim Okulu, Gündoğan Muharrem Eskiyapan Ortaokulu ve Yalıkavak Profilo Marina Ortaokulu’nda çok sayıda öğrenci tiyatro gösterilerini sundular.

Bodrum Yarımadası Okulları 7. Tiyatro Şenliği hakkında basın mensuplarına bilgiler veren ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı şunları söyledi:

“Biz bu etkinliği 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde yapmayı planlıyorduk fakat bu yıl biraz geç kaldık. Ama 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ile birleşti. Böyle bir güzel günün arifesinde gerçekleştiriyoruz. Bodrum Yarımadası okullarının da katılımıyla yapılan bir şenlik. Okullar ile derneğimizin çocuk ve gençlik birimleri de birer oyun sergiliyor. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve Bodrumlular ile birlikte bu güzelliği yaşatıyoruz. Dileriz Bodrum’da daha çok seyirciyle daha güzel oyunlarla daha kalıcı tiyatro ekipleriyle başka güzelliklere de biz öncü olalım ama başkaları sürdürsün.”

Öğrencilerin sahnedeki performansına tam not veren veliler çocuklarının bu özel anlarını cep telefonları kameraları ile ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler.

Bir yorum

  1. Avatar

    DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ değil, doğrusu DÜNYA TİYATRO GÜNÜ olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bodrum’da okullarda gerçekleştirilen Bilim Şenlikleri başladı. Bodrum Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Mahmut Coşkunsu ...