Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM TORBA YOLU ADETA KAĞIT GİBİ PARÇALANDI

BODRUM TORBA YOLU ADETA KAĞIT GİBİ PARÇALANDI

BODRUM DA ANA SU ŞEBEKE BORUSU PATLADI

DSİ DEN DEVİR ALINDIĞINDAN BU YANA TOPLAM 1206 KEZ PATLAMIŞ

Bodrum Torba mahallesinde akşam saatlerinde ana su borusu patlayınca turistik tesisler, çevredeki ev ve işyerleri büyük zarara uğradı. Bazı turistik tesisler büyük zarar gördü. Otelde kalan turistler ve personel, aniden yüksek basınçla gelen sular karşısında neye uğradıklarını anlayamadılar. Bazı otel müşterileri başka otellere tahliye edilirken, şuan hizmet veremez hale geldiler. Su borusu patlaması nedeniyle 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Olayda yaşlı ve kimsesiz bir kadını bir süre mahsur kaldığı öğrenildi.
Olay sonrası çok sayıda emniyet ve Muğla ve Bodrum belediye ekipleri olay yerine geldi. Trafiği kesen ekipler yolu trafiğe açmak için çalışmalara başladı.
Çok büyük maddi zarar gören bir turistik tesis müşterileri başka otellere nakledildi. Otellerin içerisinde bulunan havuzlar ise çamurlu sular ile doldu taştı.
DSİ tarafından yapılan Bodrum içme suyu ana hattının sürekli patlaması nedeniyle sürekli mağduriyet yaşanıyor. 2014 senesinde DSİ nin devrettiği altyapı içme suyu şebekesinin bu güne kadar bin ikiyüz altı kez patladığı öğrenildi.
Evleri ve iş yerleri sular altında kalan vatandaşlar ise büyük şaşkınlık yaşadı. Cadde ve sokaklarda asfaltlar kalktı ve büyük çapta maddi zarar meydana geldi.
Büyük maddi kayıp yaşayan turistik tesislerin ne zaman hizmet vermeye başlayacağı henüz belli değil.

   <

T.C.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
GENEL SEKRETERLİK açıklaması

Kamuoyunun dikkatine!!! Bodrum İlçesi Torba Mahallesinde bulunan ve Bodrum’un içme suyunu karşılayan Devlet Su İşleri (DSİ) ana isale hattında patlak meydana geldi. 2011 yılında DSİ tarafından yapımı tamamlanan hatta yanlış tipte boru kullanıldığı tespit edilmiş ve bu nedenle devreye alındığı günden bu yana hatta 1200’ün üzerinde patlak meydana gelmiştir.

Bu hatların şartnameye uygun malzeme kullanılmadan yapılması nedeniyle MUSKİ tarafından devri kabul edilmemiş ancak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için işletilmeye ve meydana gelen arızaların tamiratı ekiplerimizce yapılmaya devam edilmektedir. Bugün öğle saatlerinde 800’lük CTP hatta meydana gelen patlak nedeniyle bölgede bulunan ev ve iş yerlerinde maddi hasar meydana gelmiştir.

Ev ve iş yerlerinde oluşan su baskınlarına Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, İtfaiye ekipleri ve Bodrum Belediyesi müdahale ederken yarın hasar tespit çalışmalarına başlanacaktır. Hatta meydana gelen patlak nedeniyle MUSKİ ekiplerimiz kısa sürede tamirat çalışmalarını başlattı ve arızanın giderilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir.

Devam eden çalışmalar nedeniyle Gündoğan, Göltürkbükü ve Yalıkavak Mahallelerine yarın (23.05.2019) saat 20.00’a kadar su verilemeyecektir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...