Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM ŞİİRLERİ KİTAPLAŞTI

BODRUM ŞİİRLERİ KİTAPLAŞTI

100 ŞİİRDE BODRUM KİTABI

Türk Dil Kurumu’nun yayınladığı Türkçe Sözlükte: “Zengin sembollerle, ritimli sözlerle, seslerin uyumlu kullanımıyla ortaya çıkan, hece ve durak bakımından denk ve kendi başına bir bütün olan edebî anlatım biçimi” olarak tanımlanan şiir, hem insanın bireysel dünyasına, hem de topluma açılan bir kapı gibidir. 

 

Şairlerin duygu dünyasında şekillenen sözcükler, kimi zaman sevgiliyi kimi zaman da yaşanılan coğrafyayı konu edinir.  Sanatsal ve estetik duyulara hitap eden şiirler, edebiyat dünyasının en sevilen türlerinden biridir. 

Araştırmacı-yazar Cezmi Çoban’ın on birinci Bodrum konulu kitabı olan, 100 Şiirde Bodrum kitabı yaklaşık üç yıllık bir araştırmanın sonucu ortaya çıktı. 

 

M.Ö. II. yüzyıl ile 2020 arasında yayınlanmış Bodrum konulu şiirlerin yer aldığı “100 Şiirde Bodrum”, Yeşilyurt Kitabevi Yayınları’nın üçüncü kitabı olarak İzmir’de yayınlandı. 

 

Yerel şairlerin yanı sıra, edebiyat dünyasında tanınan şairlerin Bodrum şiirlerini bir araya getiren kitap, yeni Bodrum şiirlerinin edebiyat dünyasına kazandırılmasını ve Bodrum’da bir ‘Uluslararası Şiir Festivali’ nin yapılmasına ön ayak olunmasını hedeflemektedir. 

 

Kitabın Künyesi: Cezmi Çoban, 100 Şiirde Bodrum, Yeşilyurt Kitabevi Yayınları, İzmir, 2020, (120 Sayfa)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...