Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum, gezici tır ile Anadolu da tanıtılıyor

Bodrum, gezici tır ile Anadolu da tanıtılıyor

Bodrum Kaymakamlığı himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı BOTAV, Başkanı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, turizm tanıtma çalışmaları amacıyla bir tır ile, il il Anadolu da Bodrum’un tanıtılacağını açıkladı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaklaşık 200 bin liraya hazırlanan tanıtım turu ile Anadolu da 7 bin kilometre yol kat edeceklerini açıkladı.

Bodrum Belediye Meydanında fuar standı şeklinde park eden Bodrum Tanıtım turu Anadolu turuna çıkmadan önce Bodrumluların ziyaretine açıldı.

Bodrum evi şeklinde dizayn edilen Tanıtım tırını ziyaret edenlere Bodrum broşürü, Bodrum Kolonyası, gazozu ve lokumu ikram edilecek. Tırda hazırlanan bir sunun odasında 15 dakikalık, üç boyutlu bir Bodrum tanıtım filmi ile Bodrum fotoğraflarından oluşan bir sergide bulunuyor.

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon bu tanıtım tırının Belediye ve sivil toplum örgütlerinin katkıları ile hazırlandığını söyledi. Tanıtım sırasında Otelciler Derneği, Tursab, Ticaret Odası, Esnaf Odası Şoförler, Deniz Ticaret Odası temsilcileri de hazır bulundu.

Başkan Kocadon basın mensuplarına bir açıklama yaparak “Bodrum olarak mücadele ruhumuzdan asla vazgeçmedik. Birinci geçim kaynağımız turizmle ilgili  bu sene yerli turizme ağırlıklı olarak bir çalışma başlattık. Anadolu halkının Bodrum’a müthiş desteği vardır.  Bu sefer Anadolu halkının ayağına bir de Bodrum’u götürelim dedik. Onlar bizim zor günlerimizde hep yanımızda oldular. İnanıyorum ki yine bu sene Bodrum’u yalnız bırakmayacaklar. Bodruma desteklerini sürdürmeye devama edecekler. Bu sene böyle bir tır projesi geliştirdik. Yaklaşık 7 bin kilometrelik yol kat ederek  Anadolu turuna çıkıyoruz. Bu bir başlangıç tabi bu başlangıç sadece Anadolu da değil dünyanın her yerinde Bodrum. Her zaman söylüyorduk. Değişik pazarlar bulmak zorundayız diye. Sadece Avrupa değil dünyanın diğer bölgelerine de açılmak lazım diye. Çin ve Hindistan’a açıldık. Bodrum yine önümüzdeki sezon en iyi turizmi yapacağına inanıyorum. inanıyorum derken de mücadelemizi asla bırakmıyoruz. Daha bir çok çalışmalarımız var turizmle ilgili. .

Projenin gelişmesinde emeği olan otelcilerimize acente sahiplerine sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum.

3 boyutlu Bodrumu gezme şanslarına sahipler. Bodrumun havadan çekilmiş fotoğrafları var.  Koylarını görecekler, Tanırım broşürleri var birde Bodrum mandalina gazozu.” Dedi

Başkan Kocadon ayrıca bir soru üzerine  “Biz direk dünyaya açılmak istiyoruz.  Türk hava yoları seslenmiyorum gelin beraber projelerimizi üretelim. “

 

 

2 yorum

  1. BODRUM HANİ DÜNYA MARKASIYDI….Yurt dışından umut kesilince iç pazara yönelmenin işaret olaarak yapılan bir çalışma olarak görüyorum TIR ile yapılacak tanıtmayı. TIR ile Anadoluyu turlamaya başlarsanız sezon bitmiş olur; bu nedenle daha hızlı ve çağdaş tanıtım gerekir. Televizyonlar ve yazılı basında hava durumundan tutun, diziler kadar sürekli Bodrum adı geçiyor Bodrum’un neyini tanıtacaksınız zaten DÜNYA MARKASI değil mi BODRUM…Fazla lafa gerek yok; Alanya’nın belediye öncülüğünde turizm için yaptığı çalışmaları incelerseniz Bodrum’a örnek olur. Spordan, sanata kadar bir çok uluslararası etkinlik yaparak yerinde tanıtımı yapıyorlar uluslararası düzeyde…

    • BODRUM HANİ DÜNYA MARKASIYDI….Yurt dışından umut kesilince iç pazara yönelmenin işareti olarak yapılan bir çalışma olarak görüyorum TIR ile yapılacak tanıtmayı. TIR ile Anadoluyu turlamaya başlarsanız bütün Türkiyeyi dolaşmaya zamanınız yetmez ve sezon bitmiş olur; bu nedenle daha hızlı ve çağdaş tanıtım gerekir. Televizyonlar ve yazılı basında hava durumundan tutun, dizilere kadar sürekli Bodrum adı geçiyor Bodrum’un neyini tanıtacaksınız zaten DÜNYA MARKASI değil mi BODRUM…Fazla lafa gerek yok; Alanya’nın belediye öncülüğünde turizm için yaptığı çalışmaları incelerseniz Bodrum’a örnek olur. Spordan, sanata kadar bir çok uluslararası etkinlik yaparak yerinde tanıtımı yapıyorlar uluslararası düzeyde, Bodrum ne yapıyor yurt dışı fuarlarda broşür dağıtmaktan başka.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

20 dakika önce sürün  

Koruyucu kremi, güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürün   BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK  ...