Anasayfa / HABERLER / SİYASİ / BODRUM EMİTT FUARINDA

BODRUM EMİTT FUARINDA

 Mehmet Tosun Ekibiyle Birlikte Turizmcilerin Stantlarını Ziyaret Etti

Başkan Mehmet Tosun, turizmcilerin yanında olmak için İstanbul’daki Emitt 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Başkan Mehmet Tosun, “Hedefimiz bu fuarlardan hızlı dönüşler alabilmek olacak.”

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibinden Ağanlar Yat Yönetim Kurulu Başkanı Mazlum Ağan, Bitez Belediyesi geçmiş dönem belediye başkanlarından Remzi Güngör ve MHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Topçu Yılmaz ile birlikte İstanbul Beylikdüzü TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Emitt 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı.

Fuar alanında ilk olarak Muğla Standı’nı ziyaret eden Başkan Mehmet Tosun, standın ev sahipliğini yapan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile fuar hakkında bir süre sohbet etti. Daha sonra Bodrum Standı’nı ziyaret eden Başkan Mehmet Tosun ve ekibini Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon karşıladı. Daha sonra ekip Fethiye Standı’nı ziyaret ederek Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve standa bulunanlarla sohbet etti. Emitt 2014 fuarında yer alan Bodrumlu turizmcilerin stantlarını da ziyaret eden Başkan Tosun ve ekibi, fuara katılanlara başarılar diledi. Gezinin sonunda ise Bodrum standında düzenlenen kokteyle katılan Başkan Mehmet Tosun, kokteyle katılan Bodrum’un eski kaymakamlarından Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı ve de Muğla’nın eski valilerinden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile de sohbet etti.

Başkan Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası için hayati önem arz eden turizmi ilk aşamada 6 aya, orta ve uzun vadede ise 8 ve 10 aya çıkarmayı planladıklarını belirterek, “Hedefimiz bu fuarlardan hızlı dönüşler alabilmek olacak. Yurt içi pazardan da gerektiği gibi faydalanacağız. İç turizmi, Yarımadamızın ölü geçen sezonunu hareketlendirmek için kullanabiliriz. Tabii asıl hedef yabancı turist. Hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sunmak için yurt dışı turizmini arttırarak yıla yaymalıyız.” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BESİAD İş Zirvesi Dikkat Çeken Analizler…

İş Dünyası Bodrum’dan Mesaj Verdi… Demokrasimize Güveni Artırmak Ekonomimizi De Güçlendirecektir… TÜSİAD ...