Anasayfa / HABERLER / BODRUM DAĞBELEN KÖYÜ’NE SAĞLIK KABİNİ

BODRUM DAĞBELEN KÖYÜ’NE SAĞLIK KABİNİ

Bodrum Yalıkavak Beldesine bağlı Dağbelen Köyü halkının isteği üzerine Bodrum belediyesi tarafından yapılan Sağlık Kabini hizmete girdi. Sağlık kabini açılış törenine Başkan Mehmet Kocadon, Meclis Üyeleri, Muhtar Mustafa Kara olmak üzere köy halkı katıldı.

Yalıkavak Beldesi’ne bağlı Dağbelen Köyü’ne ziyarette bulunan Başkan Mehmet Kocadon, Meclis Üyeleri ve Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekibi ile köyü gezdi. Dağbelen Köyü için büyük ihtiyaç olduğu belirtilen Sağlık Kabinini açmadan önce herkesle tek tek tokalıp, sohbet eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı konuşmada yaşadığı zor günlere vurgu yaparak “Sizler benim yanımda oldunuz, ben de her zaman ve her şartta sizlerin yanında olmayı sürdüreceğim.” dedi.

Başkan Kocadon konuşmasında, yetki alanı içindeki tüm köylerin sorumluluğunu bizzat üstlendiğini ve köy halkı ve yaşamının kendi güvencesi altında olduğunu vurguladıktan sonra konuşmasını şöyle sürdürdü; Belde, köy ayrımı yapmadan, gelecek nesillere doğası, çevresi, örf ve adetleri yitirilmeden gelişen bir Bodrum bırakmak en büyük amacımdır. Bu amaçla yola çıktık ve kimseden destek görmeden, kendi imkanlarımızla yürümeye devam ediyoruz. Bundan sonra da Bodrum’u sizlerin desteği ile gece gündüz demeden çalışarak geleceğe taşıyacağız. Bodrum’a ve sizlere hizmet etmek benim için onurlu bir görevdir.

Konuşmasının ardından köy halkıyla beraber Sağlık Kabininin kurdelesini keserek hizmete açan Başkan Mehmet Kocadon’a, köy hanımlarının yaptığı keşkek, pilav ve ayran ikram edildi. Bu sırada Dağbelen Köyü hanımlarının taleplerini de alan Başkan Kocadon, spor aleti talebiyle ilgili birimlerine talimat verdi, Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin de köyü ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgi vereceğini, Dağbelen Köyü hanımlarının da Bodrum Belediyesi KADEM’in ücretsiz sağladığı danışmanlık hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacağını söyledi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...