Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA SÜPER ENDURO  ŞAMPİYONASI HEYACANI

BODRUM DA SÜPER ENDURO  ŞAMPİYONASI HEYACANI

​Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın son etabı olan 4’üncü ayağı Bodrum da gerçekleşti. Zorlu yarış parkurundan geçen sporculardan Antalya’dan yarışlara katılan Emre Coşar 1’ici oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Halikarnas Motor Sporları Kulübünce düzenlenen Türkiye Süper Enduro Şampiyonasına 45 sporcu katıldı. Yarışlara Bodrum Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir, Bodrum belediyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çağdaş Holding, Bitçi, AKUT, Bodrum Ticaret Odası, Esnaf Odası, Sunu Event, CAD reklam, MARJİN Tekstil destek oldular.

Yarışlarda yaralanan 6 sporcuya iki gün boyunca hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık görevlileri yardımcı oldu. Bodrum’un Kızılağaç mahallesinde bulunan motosiklet parkuru süper enduro için hazırlandı. Sporcular yarış çizgisinde asker selamı vererek start aldı. Dev kayaların, araba lastiklerinin, ağaç kütüklerinin  üzerinden geçen yarışmacılar su parkur ve zor virajlardan geçtiler.

Güç ve dayanıklılığa bağlı olan yarışlarda zaman zaman küçük kazalar kazalarda meydana geldi. Sporcular zor parkurları geçerken seyirciler ise pür dikkat yarışı izledi. Sporcular motosikletleriyle tepelerden geçerken metrelerce yükseğe zıplamasını izleyen vatandaşlar sporcuları alkışlarla destekledi.

Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Yardımcısı Ercan Esedemir 45 sporcunun yarışlara katıldığını belirterek “45 sporcu katıldı yarışlara 10 sporcu daha sonra yarışlardan çekildi. 35 yarışmacı kıyasıya mücadele etti. Yarış 5 kategoriden oluşuyor. Şu ana kadar sporcularımızda büyük yaralanmalar olmadı. Birkaç düşme gerçekleşti ve ciddi bir yaralanma olmadı” dedi.

Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu ise motosiklet kullanıcılarına seslenerek “süper enduro yarışlarının 4’üncü ayağın Bodrum’da tamamlıyoruz. Sporcular için çok zor bir etap hazırladık. Türkiye’nin birçok bölgesinden yarışlara geldi sporcular. Sporcular için zor seyirciler için izlemesi keyifli bir yarıştı. Bizim buradaki amacımız gençlerin sokaklarda tehlikeli motosiklet sürmelerinin yerine bu parkurlarda bu pistlerde güvenli bir şekilde motosiklet kullanmalarını sağlamak. Üzerlerindeki adrenalinleri burada atmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Gençleri parkurlarımıza bekliyoruz. Elimizden geldiğince destek sağlayıp yetiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bodrum da iki gün süren, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 4. Etap yarışları sonunda; 1’inci  Emre Coşar oldu. Şampiyonanın 2’incisi Şaban Özdemir, 3’üncüsü ise Gökhan Kart oldu. Yarışlar sonunda düzenlenen tören ile dereceye giren sporculara plaket verildi.

TOPLU SONUÇLAR ŞÖYLE

Super Enduro GP

1.Emre Coşar

2.Şaban Özdemir

3.Gökhan Kart

Prestij

  1. Emre Coşar
  2. Murat Kökçü
  3. Recep Bahadır Çaktı

 

Usta

1.Gökhan Kart

2.Şaban Özdemir

3. Nurdoğan Kuzu

Genç

1.Şükrü Kabdan

2.Doğukan Durman

3.Muhammed Çetin

Veteran

  1. Sinan Ordu
  2. Hüseyin Neziroğlu
  3. Fahrettin Altınkök

Hobi

1.Yavuz Karaca

2.Soner Metin

3.Mehmet Aktaş

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...