Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA ŞENLİK GİBİ SU JETİ ŞAMPİYONASI

BODRUM DA ŞENLİK GİBİ SU JETİ ŞAMPİYONASI

Bodrum da, düzenlenen Türkiye Su Jeti Şampiyonasın heyecanlı yarışlar, çeşitli gösteriler ve flyboard gösterisi ile tamamlandı. 2’si kadın 26 sporcunun katılımıyla, Bodrum Kumbahçe Koyu’nda, adeta tarihi kalenin tanıklığın da düzenlenen yarışlara Bodrumlular ve turistler büyük ilgi gösterdi.
Dört kategoride yapılan ve sabah saat 11:30 da start alıp akşam saat 19:00’a kadar devam eden yarışları Kumbahçe sahilini dolduran binlerce kişi izledi. Şampiyona da, yarışların, yanı sıra, DJ, müzik, dans gösterileri düzenlendi.

Yarışma arasında Ali Komşusu adlı sporcu tarafından su jeti gücü ile havalanarak yapılan “flyboard” adlı gösterisi büyük ilgi çekti ve vatandaşlar hayranlıkla izlediler.

Yamaha stock adlı birinci yarış, iki sporcunun yarıştığı drag yarışları olarak iki kademede yapıldı. Yarışta sıralamaya giren ilk 6 sporcu  ikinci etapta yaptıkları yarış sonunda dereceye giren ilk üç sporu belirledi.
Open class slalom adlı ikinci yarış, 5 sporcunun birlikte çıkış yaptığı yarışlar için sporcuların parkurda attığı 15 tur sonunda ilk üç dereceye giren sporcular arasında belli oldu.
Yamaha stock drag adlı günün üçüncü etap yarışlarında bu kez motor hacimlerine göre drag yarışları yer aldı.
Dördüncü etap open class drag da tüm klasmanların katıldığı yarışlar yapıldı.

3 dakikada zorunlu 8 hareketin yer aldığı beşinci kategoride yer alan serbest stil yarışları ise süre yetmediği için yapılamadı.

Yarışlarda, Yamaha stock slalom ve Yamaha stock drag kategorilerinde İsmail Koca, open class slalom ve open class drag kategorilerinde Ali Komşusu ve kadınlar kategorisinde ise Ahu Atmaca birinci oldu.

Yarışlarda 19 numaralı Ahu Atmaca ve 66 numaralı Nilgün Bayırlı’nın erkek rakipleriyle mücadelesi izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Veteran yaş gurubunda olmasına rağmen gençlerle yarışan Türkiyenin su jetindeki efsane isimlerinden işadamı Cenk Sezgin üç yarışta da, gençleri geçerek üçüncü olması ile büyük alkış topladı.

BMK adına konuşan Cevdet Erçik, organizasyonun gençlere sporu sevdirmek, turizm sezonunu uzatmak amacıyla düzenlendiğini ifade ederek destek verek kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Sporculara kupaları  Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve yarışlara katkıda bulunan resmi  kurum ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri tarafından verildi. Türkiye Su Jeti şampiyonası’nın 2’inci ayak yarışları 21-22 Haziran’da Sinop’ta yapılacak

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, şampiyonayla federasyona yeni sporcular kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Federasyon olarak Türkiye’de sporu geliştirmek, gençleri spora özendirmek için bu tür etkinlikleri artırmayı planladıklarını ifade eden Şefkatlioğlu, “Uluslararası arenada mücadele edebilecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Türkiye’nin su jeti dalında da önemli sporcuların yetiştiğini bu şampiyonayla göstermiş olduk” diye konuştu.

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Melengeç ise, su jeti şampiyonasında yarışan tüm sporculara teşekkür ederek, yarışmanın Bodrum’da yapılıyor olmasının mutluluk verici olduğunu anlattı.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz de, denize denizciye ve Bodrum’a yönelik olan tüm etkinliklere destek verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kişisel olarak elimizden gelen takviyeyi yapmaya çalışıyoruz. Bu tür etkinlikler Bodrum’un marka değeri açısından çok önemli. Güzel bir yarışma oldu. İki gün boyunca süren bu yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TMF ve Bodrum Motosiklet Kulübü tarafından organize edilen yarışlar Bodrum Kaymakamlığı Bodrum Belediye Başkanlığı, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Otelciler Derneği BODER, Bodrum Denizciler Derneği, Bodrum Deniz Kurtarma, Muğla 911 Arama Kurtarma, Özel Bodrum Hastanesi ve Sahil Güvenlik Komutanlığına destekleri ile yapıldı.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sahilde Bulundu

Bodrum’da sahildeki vatandaşlar, bir kişinin hareketsiz şekilde yattığını gördü. Yapılan kontrollerde isminin ...