Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA ALAADDİN YAVAŞCA ÖZEL KONSERİ

BODRUM DA ALAADDİN YAVAŞCA ÖZEL KONSERİ

Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği Klasik Türk Musikisi Korosu, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde “Alaeddin Yavaşca Özel Konseri” düzenlendi.

Konserde, devlet sanatçısı unvanına sahip  olan ve bestesi Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’ya ait olan eserler seslendirildi. İlk iki eserin seslendirilmesinin ardından Alaeddin Yavaşca, eşi Ayten Yavaşca ile sahneye çıkarak, davetlileri selamlayıp sahnede kendilerine ayrılan bir koltukta oturdular.

Konserin ilk bölümünde sürpriz yapmak için sahneye çıktıklarını belirten Ayten Yavaşca, seslendirilen şarkıların hikayelerini izleyenlerle paylaştı.

Bu yıl 90’ıncı yaşını kutlayan Alaeddin Yavaşca da “Benim de çorbada tuzum olsun” diyerek, sözleri Şair Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait “Bu tatsız akşam saatinde” adlı eseri konserin ilk bölümde okudu. Usta sanatçı, konserin ikinci bölümde de  iki eser olmak üzere toplam üç eser okudu. Sanatçıyı izleyenler duygulu anlar yaşadı ve ayakta alkışladılar.
45 kişilik koronun sahne aldığı konseri Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğretim üyesi Halil İbrahim Yüksel hazırlayarak yönetti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...