Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum da 5 milyon dolarlık Hint düğünü

Bodrum da 5 milyon dolarlık Hint düğünü

Milyon dolarlık Hint düğününün kına töreni için ada kapatıldı

Hindistan’ın en ünlü işadamlarından biri olan ünlü gayrimenkul şirketi M3M Group’un başkanı ve Jr. Trump’ın ortağı Basant Bansal oğlunun düğünü için Bodrumu  tercih etti. 4 gün 4 gece sürecek olan düğünün Mehendi ve kına töreni için ada kapatıldı. 5 milyon dolar harcanan düğün için adaya Tarihi Kapalı Çarşının minyatürü kuruldu.

Hindistan’ın önemli iş adamlarından ve Jr. Trump’un ortağı Basant Bansal ‘ın oğlu Pıyush Bansal Bodrum’da organize edilen düğün ile dünya evine giriyor.

İşadamının ailesi ve yakınları Bodrum Havaalanına 3 uçak ve 15’e yakın özel jetle geldi.  Yakınları ve ailesinin konaklaması için Bodrum’un en büyük 2 Deluxe otelini kapatan Kansal’ın 4 gün sürecek olan düğün için yaklaşık 5 milyon dolar harcadığı öğrenildi.

Kına için aşk adasını kapattılar

Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çifti geleneksel Mehendi ve Kına töreni için Rixos Premium Bodrum’un aşk adasını kapattı. Yaklaşık 500 davetlinin katıldığı kına törenine gelin Divya Aggarwal üstü açık 1966 model bir klasik araçla konvoy eşliğinde geldi. Mehter takımının hücum marşı eşliğinde adaya giriş yapan gelini Damat kapıda karşıladı.  Misafirleri selamlayan gelin ve damat daha sonra Mehdi töreni için ellerine hint kınası yaptırdı.

Adaya Kapalı Çarşı kuruldu

Hint yemekleri ikram edilen kına töreninde Türkiye’ye özgü lezzetler de misafirlerin beğenisine sunuldu. İstanbul Eminönün de bulunan tarihi Kapalı çarşının benzeri adaya kuruldu. Hintli misafirlerin büyük ilgi gösterdiği Kapalı Çarşıda geleneksel Türk lezzetleri ve yöresel ürünler sergilendi.

18 Kamyonla 1 ton malzeme taşındı

Kına töreninde misafirler için hazırlanan yiyecek ve içecekler İstanbul’dan getirtildi. 18 kamyonla 1 ton gıda malzemesi taşındığı öğrenildi. Hindistana ve Türkiye’ye özgü lezzetleri 55 aşçı hazırladı. Misafirlere hizmet etmek için ise yaklaşık 1500 kişi görev aldı.

10 Ülkeden misafir geldi

Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çiftinin düğün töreni için Amerika, Arabistan, Avrupa ve Uzak doğudan da davetlilerin geldiği ifade edildi. Misafiler için 2 Deluxe otel kapatıldığı, 10 lüks yat, 1 deniz uçağı ve 60’a yakında araç kiralandığı öğrenildi.

Organizasyonla ilgili açıklama yapan Rixos Premium Bodrum Otel Genel Müdürü Mehmet Tulunuy şu sözlere yer v erdi  “düğünün kına bölümü için otelimizin adasını tercih ettiler. Bodrum buna benzer bir çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Bu düğün kapalı otel ortamından çıktı ve Bodrum’un düğünü oldu.  Karayolundan ziyade helikopter, deniz uçağı ve lüks yatlarla tesisimize geldiler. Etkinlik için Bodrum’un değerlerinden biri olan yüzen disko Catamaran da getirildi. Kınanın ardından denize açılarak eğlenmeye devam edecekler. Biz yerel değerleri de sunmak istedik ve Tarihi kapalı çarşının replikasını getirdik.  Yerel lezzetler, yerel değerler ve tarihi dokumuzu da yaşatmak istedik. Şuan 600 misafirimiz ve 1500 çalışanımız var.

Hindistan’dan gelen ünlü Dj K. Kushı çaldığı parçalarla davetlileri coşturdu. Kına töreninde sahne alan Hintli sanatçı Neha Bhasin ise seslendiği şarkılarla davetlileri coşturdu.

3 gün önce başlayan organizasyonun 4’üncü günü ise Düğün töreniyle son bulacak.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...