Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum Cup Yelkenlileri İstanbul Boğazında Muhteşem Görüntüler Oluşturdular

Bodrum Cup Yelkenlileri İstanbul Boğazında Muhteşem Görüntüler Oluşturdular

30 yıldan bu yana Bodrum sularında yapılan ve Akdeniz’in en büyük deniz festivali olan  The Bodrum Cup’ta bu yıl bir ilk yaşandı. Guet ve tirhandiller, bugün İstanbul Boğazı’nda kortej yaptı. Four Seasons Hotel sponsorluğunda 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek The Bodrum Cup İstanbul Challenge’in ardından geleneksel etkinlik 23-27 Ekim’de American Hospital desteğinde Bodrum sularında yapılacak.

Bodrum Cup, 30’uncu yılında İstanbul Boğazı’nda yapılan kortej geçişiyle başladı.
Etkinliğe katılan Mega 25 yat bugün İstanbul Kalamış’tan başlayan kortejde yer aldı. Yatlar, Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçmesinin ardından tekrardan Fenerbahçe Kalamış Marina’ya geri döndü.

Organizasyon 22 Ekim’de 30’uncu yıl kampanasının çalmasıyla Bodrum’da start alacak.
The Bodrum Cup bu yıl iki farklı etapta koşulacak. Organizasyonun ilk etabı olan İstanbul Challenge 15 Ekim’de Kalamış’tan başlayıp 21 Ekim’de Yalıkavak’ta sona erecek.

14 Ekim Pazar günü Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’ın Setur Fenerbahçe-Kalamış Marina’daki tanıtımı ve kaptanlar toplantısından sonra filo 15 Ekim Pazartesi günü Kalamış-Kınalıada-Kalamış rotasında yarışacak ve 16 Ekim’de Marmara’ya açılacak.

İlk durak Marmara Adası olacak. Bir gece Asmalı Koyu’nda konaklayacak filo, 17 Ekim Çarşamba günü Babakale’ye yelken basacak.

Babakale-Midilli etabı ile devam edecek Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge, Midilli-Sakız, Sakız-Samos ve Samos-Yalıkavak etapları ile tamamlanacak.

Yaklaşık 200 yatın yer alacağı ikinci etap ise 23 Ekim’de Yalıkavak Marina’dan başlayıp, 27 Ekim’de Bodrum Kissebükü Koyu’nda son bulacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DAN SAMSUN’A YELKENLE

“Türk Kadının 100.yıl seyri” ve sloganımız; “Sözde değil, Özde izindeyiz”. Deniz Tutkusu ...