Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum Çoksesli Korosu 1 Ekim 2019 Konser Haberi

Bodrum Çoksesli Korosu 1 Ekim 2019 Konser Haberi

Bodrum Çoksesli Korosu Herodot Kültür Merkezi’nde halka açık ikinci konserini verdi. Üç aylık büyük bir özveri ve disiplinli çalışma ile yapılan hazırlık sayesinde yepyeni bir repertuarla verilen konserde yine seyirciler salona sığmadı, büyük bir emek verilerek hazırlanılan ve sunulan başarılı konser izleyicilerini takdir ve beğenisini topladı.

Bodrum’un ilk çoksesli korosu olarak 27 Ocak 2017 tarihinde İlkin Tokay tarafından kurulan Bodrum Çoksesli Korosu tamamen amatör koristlerden oluşmakta. Defne Tokay ve İlkin Tokay tarafından çalıştırılmaktadır. Koronun sürekli genişleyen repertuarında Beethoven, Mozart, Schubert, Bizet, Muammer Sun, Adnan Saygun, Serdar Öztürk gibi kompozitörlerin eserlerinin yanı sıra Türk Müziği’nden Avni Anıl, Sadettin Kaynak, Erol Sayan, Sadettin Arel, Zeki Duygulu gibi bestekârların ve Türk Halk Müziğimizin sevilen eserlerinin çoksesli müziğe uyarlanmış düzenlemeleri ve çoksesli düzenlemeleriyle ulusal marşlarımız da yer almaktadır.

İlk olarak Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi’ndeki çalışma salonlarında bir konser veren koro, 18 Haziran 2019 tarihinde Herodot Konser Salonu’nda halka açık başarılı bir konserle Bodrum’u Çoksesli Müzikle buluşturmuştu. 1 Ekim 2019 tarihinde verilen konserde sürprizler vardı. Defne ve İlkin ikilisi olarak hep akordeon sanatkârlığıyla tanıdığımız İlkin Tokay eşi Defne Tokay’la birlikte Alâeddin Yavaşça’nın bir eserini seslendirdi. Konsere İstanbul’dan gelerek katılan Dokuz buçuk yaşındaki dahi piyanist ikizler Ekin ve Elâ Yazıcı üçer eserle mini resital sundular. Ayrıca Elâ Yazıcı Defne Tokay’ın seslendirdiği Schubert’in Ave Maria’sına eşlik etti.

Bodrum Çoksesli Korosu ve 19 Haziran 2019 tarihinde kurulan Bodrum Müzikâl Tiyatrosu Defne ve İlkin Tokay tarafından yönetilen çalışmalarına yıl boyunca aralıksız devam etmekte olup katılmak isteyen sanatseverleri kabul etmekte ve yetiştirmektedir. 0.555.406 10 10 numaralı telefondan başvurular kabul edilmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM’DA SAHİLLER AĞAÇLANDIRILIYOR

  YALIÇİFTLİK MAHALLESİ GERENKUYU SAHİLİNE 30 AĞAÇ FİDANI DİKİLDİ Bodrum Belediyesi Yalıçiftlik ...