Anasayfa / FLAŞ HABER / BODFAD CENGİZ AKDUMAN SUNUMU

BODFAD CENGİZ AKDUMAN SUNUMU

BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, her ay şehir dışından seçkin fotoğraf sanatçılarını konuk ediyor. Ekim ayının konuğu Cengiz Akduman’dı. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Polonya ve ABD’de ve ülkemizde 18 kişisel sergi açan Akduman’ın sekseni aşkın fotoğrafı,  yüzün üzerinde uluslararası karma sergiye kabul edildi ve kataloglarda yayınlandı.

Siyah beyaz fotoğraflarından derlediği “Anlar ve Anılar” (1999), Renkli Anadolu Kapılarından hazırlanan “Yüzyıllık Kapılar” (2012), Bir film setinde çektiği fotoğraflardan “Bir kurtuluş Öyküsü/Türk Pasaportu” (2013) ve Kırk yıldır çektiği siyah beyazlardan bir seçki oluşturarak “Fotoğrafta 40 yıl” (2014), Doğu Anadolu’da çektiği fotoğraflarından hazırladığı “Doğuda Dört Mevsim“ (2014) adlı beş kitabı yayımlandı.

Pek çok fotoğrafı özel koleksiyonlarda yer alan ve 7 siyah beyaz fotoğrafı ISTMODERN / İstanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonunda bulunan Cengiz Akduman izleyenlere “Doğuda Dört Mevsim” isimli gösterisini sundu. Uzun süren sohbetin ardından Cengiz Akduman izleyenlere sürpriz yaparak “Bir Filmin Öteki Gözü” isimli gösterisini sundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Okulları Dezenfekte Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi ...