Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / BODRUM BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI
Bodrum Bilim Şenlikleri
Bodrum Bilim Şenlikleri

BODRUM BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

BODRUM BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bodrum’da okullarda gerçekleştirilen Bodrum Bilim Şenlikleri başladı.
Bodrum Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Mahmut Coşkunsu Ortaokulu bahçesinde “Bodrum Bilim Şenlikleri” gerçekleştirildi. Öğrenciler şenliğe ‘İklimin insan faaliyetine etkisi’, ‘Nasıl daha etkili öğrenirim?, ‘Hologram ayna’, ‘Toplama aracı’, ‘Benim rengim’, ‘Teknoloji atıklarının doğaya etkisi’, ‘Fildişi deneyi’ gibi farklı farklı projelerle katıldılar.

‘Fildişi Deneyi’ ile katılımcılara bir gösteri sunan 8. Sınıf öğrencisi İrem Demir, “Yaptığım Fildişi Deneyinde hidrojen peroksit ısı ve ışık ortamında yavaş yavaş parçalanarak oksijen ve suya ayrışır. Potasyum iyödür ile bu parçalanma hızlandırılır. Açığa çıkan oksijen gazı deterjanın aniden köpürmesine ve ilginç görüntüler çıkmasına neden olur.” diye konuştu.

5. sınıf öğrencisi Bengisu Göktaş da ‘Teknoloji atıklarının doğaya etkisi’ adlı projelerinden bahsederek şu ifadelere yer verdi:
“Biz 2 tane eş saksı, eş bitki ve eş toprak aldık. Saksılardan birinin içine birkaç tane pil koyduk. Pil koyduğumuz bitkinin yaprakları kuru ve solgun durumdayken diğer bitki doğal yaşamlarındaymış gibi capcanlı duruyor. Buradan şunu anladık, elektronik atıklar doğayı çok kirletiyor. Geri dönüşüm daha yaşanır olması için vazgeçilmezdir.”
Öğrencilerin projeleri öğretmenleri ve şenliği gezenlerin beğenisini topladı.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...