Anasayfa / FLAŞ HABER / BAYRAM’DA TERCİH BODRUM VE ROMA. KOCADON: HAZIRIZ

BAYRAM’DA TERCİH BODRUM VE ROMA. KOCADON: HAZIRIZ

Bayram tatili için tatilciler yurt içinde Bodrum’u, yurt dışında Roma’yı tercih ediyor

Ramazan Bayramı’nın hafta içine denk gelmesi ve çalışanların yıllık izinlerini de kullanarak tatili uzatması, tatil satışlarını artırdı. Tatil Sepeti verilerine göre, sıcak yaz günlerine denk gelen bayram tatili için tatilciler geçen sene olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da Bodrum’u tercih ediyor. Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, haziran ayına oranla temmuz ayı için Ege Bölgesi’ndeki tatil yörelerine olan talebin yüzde 22 artış gösterdiğini söyledi. Yurt dışına gidecek kişilerin ise tercihlerini Roma, Paris, Nice, Barcelona gibi destinasyonlardan yana kullandıklarını belirtti. Bu sene talep gören sürpriz bir destinasyonun da Pekin olduğunu vurguladı.

BAŞKAN KOCADON. BODRUM HAZIR

Bodrum Belediye Başkanı Mehemet Kocadon’da turizm portalı www.tatilsepeti.com un açıklamasını değerlendirerek Anadolu halkımıza teşekkür ederim dedi. Başkan Kocadon,“ Bodrum olarak Anadolu halkımızı ağırlamaktan son derece mutluyuz. 2014 turizm sezonu Bodrum için iyi gidiyor. Yurt içi ve yurtdışı turizm fuarlarına bu güne kadar büyük önem verdik. Anadolu halkımızın Bodrum’a gösterdiği ilgi ve teveccüh nedeni ile teşekkür ederim. Bodrumlu turizmciler olarak Anadolu halkımızı tatil cennetimizde ağırlamaktan her zaman onur duyduk. Ramazan bayramında halkımızı Bodrum’da ağırlamak, huzurlu ve güzel bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla Bodrum yarımadası olarak hazırız. “ dedi.

 

Yazın en sıcak günlerine denk gelen Ramazan Bayramı’nda tatile gitmeyi düşünenler tercihlerini Ege Bölgesi’nden yana kullanıyor. tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Ramazan Bayramı’nın sıcak günlere denk geleceğinden dolayı tatilcilerin Antalya yerine Bodrum, Kuşadası ve Çeşme gibi destinasyonlara yöneleceğini söyleyerek, satışların da bu doğrultuda yüksek bir artış gösterdiğini belirtti. Mayıs ve haziran ayları için en çok tercih edilen tatil destinasyonunun Antalya olduğunu, temmuz ayı için ise Antalya’nın hükümdarlığını Ege’ye bıraktığını vurguladı. tatilsepeti.com’un verilerine göre, haziran ayına oranla temmuz ayı için Ege Bölgesi’ndeki tatil yörelerine olan talep yüzde 22 artış gösterdi. Karayal, Ege’deki tatil bölgelerinde günlük ortalama kişi başı konaklama miktarının 100 TL olduğunu, şu anki satışlara bakıldığında tatilcilerin 5 günlük tatili tercih ettiğini sözlerine ekledi.

 

Tatil Sepeti verilerine göre, Ramazan Bayramı’na denk gelen dönemde yurt dışına tatile gidecek olan kişiler ise İspanya, Fransa ve İtalya’yı tercih ediyor. tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Ramazan Bayramı tatili için yurt dışı turlarını tercih edenlerin sayısında yüksek artışlar olduğunu söyleyerek, haziran ayına oranla temmuz ayı için yurt dışı turlara talebin yüzde 17 arttığını vurguladı. Bu destinasyonlarda yapılacak 7 günlük bir tatilin kişi başı bedelinin ise ortalama 300-1000 Euro arasında değiştiğini ifade etti.

 

——————————–

 

 

 

tatilsepeti.com hakkında:

Temelleri 2002 yılında atılan tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana milyonlarca kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. tatilsepeti.com, yıllık 12 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 22 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin lider turizm portalı olma özelliğine de sahiptir. Yurt içi online satışta sektör lideri olan tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük online seyahat portallarından Expedia ile anlaşarak yurt dışı tatil satışına başlamıştır. tatilsepeti.com, 2013 yılı mayıs ayında, Londra merkezli yatırım fonu Bancroft Private Equity’den yatırım almıştır. Ayrıca tatilsepeti.com, 2014 yılı nisan ayında Antalya’da yeni bir çağrı merkezi kurmuştur.

 

tatilsepeti.com, en geniş ürün seçeneği, en doğru bilgi, en uygun ödeme koşulları ve müşteri odaklı satış öncesi-sonrası hizmetiyle misafirlerine bir tatil sitesinden beklediklerinin de ötesinde bir tatil alışverişi deneyimi sunma misyonuyla hareket etmektedir. Bu nedenle tatilsepeti.com, bugün Türkiye’nin en saygın tur operatörlerini, 2.000’i aşkın yurt içi ve 100.000’den fazla yurt dışı oteli, yüzlerce yurt içi ve yurt dışı turu ve binlerce uçak bileti destinasyonunu bir arada sunmaktadır.

 

tatilsepeti.com vizyonunu, insanların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve kaliteli hizmetiyle en iyi şekilde karşılayan, en yenilikçi, en güvenilir ve tatil denildiğinde ilk akla gelen, lider internet turizm markası olarak belirlemiştir. tatilsepeti.com’un deneyimli danışmanlardan oluşan 160 kişilik çağrı merkezi bu vizyonu gerçekleştirmede en önemli role sahiptir.

 

 

 

Bir yorum

  1. tatil sepeti konusunda uzman gerçekten düzenli bir site

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Polis Memuru Yangöz’den Acı Haber!

Ortakent’te operasyon düzenlenen bir adreste çıkan çatışmada ağır şekilde yaralanarak Bodrum Acıbadem ...