Anasayfa / FLAŞ HABER / Başkan Mehmet Kocadon, temizlik araçlarını inceledi

Başkan Mehmet Kocadon, temizlik araçlarını inceledi

Bodrum merkez, Gümbet ve Torba genelinde temizlik hizmetlerini sürdüren temizlik şirketi, araç filosunu tanıttı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, araçları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum 1. Bölgede faaliyet gösteren temizlik şirketinin kullandığı araçların tanıtımına katıldı. Kızılağaç Otobüs Bekleme Sahası’nda yapılan tanıtımda, Başkan Kocadon, araçlar hakkında şirket yetkililerinden bilgi aldı. Daha önce kamyon kullandığını belirten Başkan, yol temizleme kamyonlarından bir tanesinin direksiyonuna geçerek aracı çalıştırdı.

Beraberindekilerle birlikte araçların bulunduğu alanda inceleme de yapan Başkan Kocadon, “1. Bölge dediğimiz bölgenin ihalesini alan firma, bugün burada yeni araçlarıyla bize bir tanıtım yaptı. Bunlar, Bodrum Yarımadası’nın temizliği için kullanılacak araçlar. Gördüğünüz gibi hepsi modern ve şık. Özellikle küçük araçlarımızın olması çok önemli çünkü Bodrum sokakları bildiğiniz gibi çok dar ve dolayısıyla çok daha hızlı iş yapabilecekler. Tabi bu arada da elektrikle çalışan araçlarımız, çevre dostu araçlarımız da var. Bunlar mümkün olduğu kadar turistlerin çok olduğu bölgelerde temizlik işlerini sürdürecek. Şu an gördüğünüz gibi güzel bir atmosfer var, çalışan personelimiz de iyi. İnşallah Bodrum’u daha temiz günler bekliyor çünkü Bodrum bir çok bölgeye temizliği ile örnek olan bir bölgedir. Her ne kadar büyükşehir kapsamında ilk etapta bir sıkıntı yaşasak da; son günlere baktığımızda temizlik ile ilgili yarımadadan gelen şikayetler azaldı. Bu da bizi sevindiriyor. Bundan sonra daha iyi çalışmaya, daha iyi bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Alanda bir süre daha gezerek araçları detaylı bir şekilde inceleyen Başkan Kocadon, 1. Bölgede görev yapan temizlik personeliyle de bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum 1. Bölgede; 26 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 12 adet moloz taşıma kapasiteli açık kasa damperli araç, 3 adet elektrik motorlu açık kasa damperli araç, 3 adet lastik tekerlekli kazıcı yükleyici iş makinesi (kepçe), 4 adet çift kabinli araç, 2 adet kontrolör binek araç, 5 adet hidrostatik tip vakumlu süpürge aracı, 2 adet araç üstü süpürge aracı, 2 adet yol yıkama ve silme aracı, 3 adet arazöz, 1 adet çöp konteynırı yıkama aracı ve 14 adet misinalı ot biçme makinesi temizlik çalışmalarında kullanılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DATÇA DA BALIK İÇİN DENİZE AÇILAN TEKNEDE KAYBOLAN YANKI KOCABAŞ CESEDİ BODRUM DA KIYIYA VURDU

Muğla’nın Datça ilçesinde 2 gün önce batan teknede kaybolan Yankı Kocabaş’ın cesedi ...