BODRUM KENT HABERLERİFLAŞ HABERHABERLER

Bakanlık İzinleri Tamamlandı, Seferler Başlıyor 

 

Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmaların ardından T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mızın 28.06.2024 tarihinde vermiş olduğu izin belgelerine müteakip Didim-Turgutreis-Bodrum, Marmaris-Fethiye feribot seferlerimiz açılmış ve deniz otobüslerimiz 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda hizmete başlayacak hale getirilmiştir.

Ege’nin güzide turizm merkezlerini deniz ulaşımı ile birleştirmeyi amaçlayan proje ile kara yolu trafiğinin rahatlaması, denizlerin ulaşımda da kullanılması ve yerli, yabancı misafirlerin denizden Ege’nin eşsiz koylarını izleyerek yolculuk yapması amaçlanmıştır. Deniz otobüsleri 450 kişilik olup karşılıklı seferlerle vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

31 Mart Yerel seçimlerinden önce 1480 km kıyı şeridi olan Muğla’da eksikliği hissedilen, projenin açıklamasından sonra tüm vatandaşlarımızda memnuniyet yaratan bu hizmet 1 Temmuz’da Didim-Turgurtreis-Bodrum, 2 Temmuz’da da Marmaris-Fethiye arasında başlayacak.

Türkiye’nin turizmde söz sahibi iki şehri Muğla ve Aydın’ın Büyükşehir Belediyeleri deniz otobüsü seferleri ile örnek bir projeye imza atmış, turizmin gözde merkezlerini denizden birleştirmiştir. Özellikle yaz aylarında yaşanan trafik yoğunluğunu da azaltacak proje denizlere kıyısı olan diğer belediyelere de örnek olacaktır.

Deniz otobüsü seferleri 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda saat 14.15’de Didim’de düzenlenecek açılış töreni ile başlayacaktır. Açılışa tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Deniz ulaşımını hareketlendirecek, kara yolunu rahatlatacak ve ülkemizin turizmine katkı sağlayacak bu projenin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, projenin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mıza teşekkür ediyoruz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu