Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / 7 ASIRLIK ZEYTİN AĞAÇLARINDAN PREMİUM MADALYALI ZEYTİNYAĞI  

7 ASIRLIK ZEYTİN AĞAÇLARINDAN PREMİUM MADALYALI ZEYTİNYAĞI  

Rixos Premium Bodrum’un daha önce Gümüş Madalya ile ödüllendirilen Zeytinyağları, bu yıl düzenlenen yarışmada otel personeli ve müşterileri tarafından toplanan zeytinlerden elde edilen zeytinyağı, en yüksek derece olan “Premium Madalya” kazandı.

3 yıldır Zeytindostu Derneği ile ortak çalışmalar yürüten Rixos Premium Bodrum’un, her yılki hasatından üretilen Zeytinyağları  “Ulusal Zeytinyağı Oscarları” nda yarışıyor.

Bodrum Torba koyunun Zeytinlikahve Mevkii’nde bulunan Rixos Premium Bodrum bu sene üçüncü kez bölgenin tek Zeytin Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

180 dönümlük arazisinde,  11  tanesi “Anıt Ağaç ” niteliğinde, 50 ile 700 yaş arası sayısı 300 ‘ü geçen Zeytin ağacı barındıran otel her sene Zeytin Ağaçlarının mahsüllerini misafirleri ile hasat ederek Bodrum ve Ege bölgesinin en önemli değerlerinden biri olan Zeytin ve Zeytinciliği destekliyor.

Anıtlar kurulu tarafından koruma altına alınmış bu ağaçlar,   mülk içerisinde olup hiçbir suretle kesilmiyor.

Rixos Otelde düzenlenen, bu özel Zeytinyağları ile hazırlanmış yemeklerin ikram edildiği gecede ödül, Zeytindostu YK üyeleri Atilla Totoş ve Feridun Kaykı tarafından Genel Müdür Mehmet Tulunay’a takdim edildi. Tulunay, bu sene tesiste biri hasat için olmak üzere 2 defa  Zeytin Festivali düzenleneceğini  belirtirken,  biri 4 Temmuz diğeri Eylül sonunda yapılacak olan festivallerin Ege ve Bodrum’un tüm  yöresel değerlerinin de tanıtılacağı büyük bir etkinlik ile markalaştırmayı arzu ettiklerini belirtti.

Rixos Bodrum un limitli miktarlarda üretilebilen bu Zeytinyağları doğal bir ilaç ve şifa kaynağı olarak nitelendiriliyor.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...