Anasayfa / HABERLER / ANTER’DEN BİR GÜNDE İKİ TÜRKİYE REKORU GELDİ

ANTER’DEN BİR GÜNDE İKİ TÜRKİYE REKORU GELDİ

Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen ve bugün başlayan Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde Bodrum’dan yarışmalara katılan İZAK sporcusu  Fatma Anter iki yeni Türkiye Rekoru’nun sahibi oldu.

İstanbul’da bugün başlayan ve Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde Bodrum’da yarışmalara katılan İZAK (İzmir Atletizm Spor Kulübü) sporcusu 49 yaşındaki Fatma Anter 45-49 yaş gurubunda kendisine ait 60 metrede Türkiye Rekorunu 9.28’den 9.20 ye indirerek yeni Türkiye Rekoru kırdı. Anter bir saat sonra katıldığı 400 metre yarışmasında ise Birsen Kılıç’a ait 1.14.8 ‘lik  Türkiye Rekorunu 1.10.21’ ile farklı şekilde kırdı. Yarışmalara Bodrum’dan katılan 54 yaşındaki Yaşar Anter ise 1500 metre erkekler 50-54 yaş gurubunda 5.16’lık derecesi ile üçüncülüğü elde etti. Yaşar Anter Pazar günü 3000 metrede Fatma Anter ise 200 ve 800 metrelerde mücadele edecek.

Fatma Anter , 23-30 Mart tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde yapılacak olan Dünya Masterlar  Atletizm Şampiyonası’ndan önce katıldığı Türkiye Şampiyonası’ndaki yarışmaların form durumu hakkında olumlu sonuç verdiğini belirterek “Pazar günüde 200 ve 800 metrelerde yeni rekorları kırmak için piste çıkacağım, asıl hedefim dünya şampiyonasında finalde yarışmaya hak kazanmak” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BALIKÇI ESNAFINA PANDEMİ DÖNEMİ DESTEĞİ

  İBB, mevsim normallerinden daha sıcak geçen hava ve pandemi koşulları sonucu ...