Anasayfa / DUYURULAR / ANILARLA BODRUM SOHBETLERİ ’’ÇALIŞMA GURUBU SORUMLUSU NURAN YÜKSEL DEN CUMHURİYET İN 91. YILINDA EKİM AYI ÖZEL PROĞRAMI

ANILARLA BODRUM SOHBETLERİ ’’ÇALIŞMA GURUBU SORUMLUSU NURAN YÜKSEL DEN CUMHURİYET İN 91. YILINDA EKİM AYI ÖZEL PROĞRAMI

BODRUM BELEDİYESİ SÖZLÜ TARİH ÇALIŞMALARI ‘’ANILARLA BODRUM SOHBETLERİ’’ÇALIŞMA GURUBU SORUMLUSU NURAN YÜKSEL DEN CUMHURİYET İN 91. YILINDA EKİM AYI ÖZEL PROĞRAMI BASIN AÇIKLAMASIDIR.

2006 yılında başlattığımız sözlü tarih çalışmaları ‘’anılarla Bodrum Sohbetleri ‘’gönüllü çalışma gurubu olarak bu ay 17.çalışmayı gerçekleştiriyoruz.gurup olarak özel aylara ve kişilere ait özel çalışmalarla da sosyal yaşamda eğitici bir misyonda üstlenmeye çalışmaktayız.

Cumhuriyet in 89. Yılında ‘’BODRUM LU CUMHURİYET KADINLARINI ‘’90. Yılında ölümünün 40. Yılında HALİKARNAS BALIKÇI SI özel çalışmalarımız oldu.2014 de cumhuriyetin 91. Kuruluşunda ise Bodrum Belediyesinin desteği ve KENT KONSEYİ nin çatısı altında toplanan YAŞASIN CUMHURİYET BODRUM PLATFORMU ile beraber cumhuriyet kutlamalarını coşku içinde ülkemize ve Bodrum a yaraşır biçimde kutlama çabasındayız.Bugün birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan günlerde Bodrum a emek vermiş ,Bodrum halkının kentini ve çocuklarının yarınlarını emanet ettiği ,Cumhuriyetin en özel kazanımlarından biri olan SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI kullanarak seçtikleri ‘’şehri Emin ‘’lerini Belediye başkanlarını bir araya getirdik.Bugün yaşayan Belediye Başkanlarımız ı ,yaşamayanların ise dönem temsilcisi meclis üyelerinin ağzından dönemleriyle ilgili anılarını kayıt altına alacağız.Hayatta olan tüm seçilmişlere sağlık,kaybettiklerimizi ise rahmet ve şükranla anıyoruz.

Gönüllü bir çalışma gurubu olarak geçmişten geleceğe köprü kurmak,Bodrum u Bodrum yapan değerlerimizi tanımak,geleceğe çocuklarımıza aktarabilmek üzere başlattığımız kayıt altına alma ve arşivleme çalışmalarımızı sürdürmeyi Bodrum a ve çocuklarımıza karşı bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz.Bu amaçla bugüne kadar en kısa zamanda tamamlanacağına inandığımız BODRUM KENT MÜZESİ arşivine vermek üzere 26 .bin fotağraf,1860 doküman, 35 video ve belgeler kayıt altına alınmıştır.

Bodrum adına yapılacak tüm çalışmaların BODRUM BELEDİYESİ KURUMSAL ÇATISI altında yapılmasının gerekliliğine inanıyoruz.

İstiyoruz ki Bodrum da görev yapan tüm yöneticilerin öncelikli ,önemli sorumluluklarının başında Bodrum un değerlerine sahip çıkmak ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için acilen YEREL KÜLTÜR POLİTİKALARININ oluşturulması için gereğinin yapılması olduğuna inanıyoruz.

Bodrum a dair tüm çalışmaların özlem umut sevgi ve saygı ile engin BODRUM HOŞGÖRÜSÜNE dayanması ve BODRUM SEVDASI ortak paydasında gerçekleştirilmesi dilegiyle BODRUMU BODRUM YAPAN TÜM DEĞERLERİMİZE VE BÜYÜKLERİMİZE SAYGILARIMIZLA ….

NURAN YÜKSEL

EĞİTİMCİ.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Okulları Dezenfekte Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi ...